На Ірдинському болоті незаконно викосили 3 га очерету (відео)

На Ірдинському болоті незаконно викосили 3 га очерету (відео)

09 січня 2020 року спеціалістами Держекоінспекції Центрального округу проведено перевірку інформації щодо косіння очерету на території гідрологічного заказника місцевого значення «Ірдинське болото», розташованого в межах Костянтинівської сільської ради Смілянського району.

Про це інформує Олександр Позняков, начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області.

При виїзді на місце інспекторам виявлено факт заготівлю очерету невідомими особами для подальшої його реалізації. Заготівля проведена на площі близько 3,4 га. На місце події державним інспекторами було викликано працівників поліції, які встановили осіб причетних до вчинення правопорушення. Також, інспекторами на одного з порушників складено адміністративний протокол за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення — порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Складено відповідні документи та опис незаконного добування природних ресурсів.

Крім того, обраховано розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, внаслідок незаконної заготівлі очерету, загальна сума якої становить 46 тис. 580 грн.

Матеріали за даним фактом направлено до Головного управління Національної поліції в Черкаській області для притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні правопорушення.

В багатьох випадках очерет слугує захисною лінією для тваринного та рослинного світу, особливо це стосується територій природно-заповідного фонду. Вражають своїм різноманіттям птахи, що гніздяться на території заповідника, або зупиняються тут під час сезонних міграцій. Проведення будь-яких робіт призводить до порушення грунтового покриву та гідрологічного і гідрохімічного режимів, руйнування геологічних відслонень.

Забороняється застосування хімічних засобів, усі види лісокористування, а також заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, квітів, насіння, очерету, випасання худоби, вилов і знищення диких тварин, порушення умов їх оселення, гніздування, інші види користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природних комплексів.

Опубліковано Олександром Позняковим Пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Залиште коментар