Суд не задовольнив скаргу Радуцького щодо нелегітимності «канівської сесії»

Суд не задовольнив скаргу Радуцького щодо нелегітимності «канівської сесії»

Майже півтора роки триває ініційована депутатом Черкаської міськради Олександром Радуцьким судова тяганина навколо питання легітимності позачергової сесії
Черкаської міської ради, проведеної 22 серпня 2018 року в Каневі.

Тоді, нагадаємо, на вимогу 22-х депутатів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, виконуючи політичну волю більшості обранців, зібрав позачергове засідання сесії задля прийняття важливих для громади обласного центру рішень. Зокрема, було затверджено програму підтримки тролейбусників, виділено необхідні кошти для ОСББ, КП «Черкасиводоканал», «Черкаситеплокомуненерго», внесено зміни щодо фінансування галузі освіти, виділено земельні ділянки для воїнів АТО, а також вирішено багато важливих для громади питань, підтриманих напередодні під час засідання бюджетної комісією.
Вимогу скликати позачергову сесію більшість депутатів аргументувало тим, що питання, які мали ухвалити депутати, – вкрай важливі для життєдіяльності міста та громади, а тому відтерміновувати їхнє прийняття не можна.

– Як міський голова Черкас я підкорився більшості депутатів і виконав їхню вимогу. Вважаю, що сесія 22 серпня 2018 року була легітимною. На ній були присутні 22 депутати і міський голова. Це більшість, яка дає право приймати всі рішення. Усі 27 рішень – вкрай важливі для громади, і я їх підпишу, – прокоментував засідання позачергової сесії Анатолій Бондаренко.

Проте вже через місяць після звернення до суду депутата ЧМР від меншості Олександра Радуцького Черкаський окружний адміністративний суд своєю ухвалою 24 вересня зупинив дію рішення сесії Черкаської міської ради від 22 серпня цього року щодо внесення змін до міського бюджету. Які наслідки це мало для міста та громади в 2018 році?
Заручником протиправного і безпрецедентного рішення судді Черкаського суду стала громада міста.

– Суддя, який своєю ухвалою призупинив 4 рішення сесії, що відбулася у Каневі, проігнорував Закон України і прийняв безпрецедентне для країни рішення, призупинивши дію міського бюджету. Поки триватиме судова тяганина, в місті зупинили фінансування низки важливих напрямків. Це: соціальні виплати по пільгам та субсидіями, дитячим коштам, на межі зриву – закупівля ліків для важких хворих, придбання сучасного медичного обладнання, поточний та капітальний ремонти вулиць, зимове утримання доріг, оновлення тролейбусного парку, виплата заробітних плат працівникам комунальних підприємств, погашення кредиту ЄБРР КП «ЧТКЕ», а ще – підготовка шкіл та садочків до опалювального сезону і багато іншого. Крім того, згідно із вказаним рішенням про міський бюджет, вже відбулось фінансування, яке відмінити неможливо. Оскільки сім’ї загиблих учасників АТО, категорійні верстви населення, серед яких – матері, інваліди, малозабезпечені, сироти – вже отримали гарантовані Законом виплати. Аналогічна ситуація – зі школами, яким профінансовано придбання обладнання, меблів тощо у рамках державної програми «Нова українська школа». Це прецедент для всієї України щодо зупинки ухвалою суду рішення по бюджету, яку фактично виконати неможливо. Тому вважаю доцільним звернутися до кваліфікаційної комісії суддів, аби вони дали оцінку таким діям свого колеги з Черкаського окружного адміністративного суду та розглянули питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Адже такі судді – ганьба для системи українського правосуддя! Тоді як заручником цих протиправних дій сьогодні стає громада міста, – прокоментував рішення Черкаського окружного адміністративного суду Анатолій Бондаренко.

«Моя позиція чітка, і я готовий це довести у суді» – Анатолій Бондаренко
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко вирішив у суді захищати та відстоювати інтереси громади, а також свою правоту. А судову тяганину, ініційовану Олександром Радуцьким, назвав політично вмотивованою з метою усунення його від посади з кінцевою ціллю – сфальсифікувати вибори.

10 жовтня 2018 року в Соснівському районному суді відбулося засідання суду з обрання запобіжного заходу, а 11 жовтня – про відсторонення міського голови Черкас від займаної посади. Зі свого боку Анатолій Бондаренко наголосив, що жодної копійки застави (яка визначена слідчим суддею у розмірі 415 тисяч гривень) вносити не буде. Тим паче, що таких коштів його родина не має:

– Доведу свою правоту і засвідчу, що такі продажні прокурори виконують замовлення. Всі звинувачення вважаю політично вмотивованими й безпідставними. Основне завдання такої активності обласної прокуратури – сфальсифікувати майбутні вибори. Моя позиція чітка, і я готовий це довести у суді. Якщо треба – дійду й до Європейського суду з прав людини. А ті, хто розгорнув таку брудну компанію проти мене, не гребували нічим. Зокрема й інтересами найбільш незахищених категорій черкасців. А саме: позбавивши їх законного права на отримання доступних ліків, матеріальних допомог, дитячих компенсацій та пільг для матерів, учасників АТО, інвалідів, сиріт тощо, зупинивши рішення щодо міського бюджету, – прокоментував дії прокуратури та політичних опонентів мер Черкас.
Апеляційний адміністративний суд скаргу Радуцького не задовольнив.

Міська ж влада Черкас зі свого боку також підготувала та подала до Київського апеляційного суду апеляцію на нещодавню ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду про зупинку рішення щодо внесення змін до міського бюджету. Судова тяганина тривала майже півроку. Однак наприкінці минулого року, 17 грудня, шостий апеляційний адміністративний суд постановив: апеляційну скаргу депутата Черкаської міської ради Радуцького Олександра Романовича – залишити без задоволення. Ця постанова може бути оскаржена безпосередньо в адміністративному суді касаційної інстанції.

І, безперечно, якщо особи, що керуються лише власними політичними інтересами та ставлять за головну свою ціль дискредитувати міського голову Черкас, в продовженні судової тяганини будуть зацікавлені, вона триватиме і ще. Проте вже зараз очевидно, що безрезультатно. Мер Черкас вкотре довів у суді правомірність своїх дій на користь громади міста. А от жителям обласного центру не варто забувати, що «політичні ігри» Олександра Радуцького напряму вплинули на життєдіяльність міста, а інтереси громади стали розмінною монетою, а не пріоритетом депутата Черкаської міської ради.

Залиште коментар