На Корсунщині через обробіток полів хімічними препаратами масово гинуть бджоли

На Корсунщині через обробіток полів хімічними препаратами масово гинуть бджоли

Пасічники, пасіки яких розміщені у Корсунь-Шевченківському районі, звернулися в редакцію сайту “Економіка сьогодення” з проханням оприлюднити відкритий лист. Лист друкується без змін.

“Звертаємося до Вас із проханням допомогти у відстоюванні Конституційних прав громадян України.

Ми, пасічники, пасіки яких розміщені у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області (села Бровахи, Корнилівка (колишне Кірове), Сахнівка та ін. населені пункти району обурені та вражені ситуацією, коли спостерігається масова загибель наших бджіл.

Загибель бджіл відбулася внаслідок діяльності орендарів земель сільськогосподарського призначення, а саме земель, які орендує НВО «Урожай».

Назване підприємство 4 (чотири) рази упродовж травня-червня цього року обробляло орендовані поля хімічними препаратами, після чого упродовж 2-3 діб (після кожної обробки) спостерігалася масова загибель бджіл, а саме: перед льотками вуликів було буквально устелено загиблими бджолами і візуально спостерігалося різке зменшення кількості бджіл у вуликах. Зрозуміло, що і на полях бджоли гинули у величезних кількостях.

Внаслідок цього маємо слабкі бджолосім’ї аж до загибелі окремих пасік, різке зменшення збору меду і відповідні значні збитки.

Кожен з нас багато років займається бджільництвом, але з таким «безпределом» зіштовхується вперше. Для багатьох з нас – бджільництво – основне джерело доходу і дана ситуація для нас – трагедія. Крім того, наноситься величезна шкода довкіллю і людському здоров’ю, навіть вислів є: «не буде бджоли, не буде і життя на землі».

Залиште коментар