На обліку медиків перебувають понад 6 тисяч черкащан-бійців з зони АТО

На обліку медиків перебувають понад 6 тисяч черкащан-бійців з зони АТО

Центр реабілітації учасників АТО, що на базі Черкаського обласного госпіталю для інвалідів війни, відкрили одним із перших в Україні. На сьогодні він – один із кращих, що визнано на всеукраїнському рівні. Про реабілітацію бійців АТО Черкащини говорили під час розширеного засідання Центру допомоги атовцям. Воно відбулось за участю першого заступника голови ОДА Віталія Коваля, керівників відповідних структур, районних центрів допомоги учасникам АТО та Спілок бійців, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Зокрема, головний лікар обласного госпіталю Сергій Задорожний детально зупинився саме на питанні лікувально-психологічної реабілітації бійців. За його словами, в цілому на обліку в медзакладах Черкащини перебуває більше 6,3 тисяч демобілізованих бійців.

– Ми співпрацюємо з обласним військовим комісаріатом, – зазначив головний лікар, – аби залучати до оздоровлення більшу кількість атовців. Інколи прямо з передової направляють до нас бійців, якщо виникає така потреба за станом їхнього психологічного чи фізичного здоров’я. За 9 місяців цього року в лікувальних закладах області на стаціонарному лікуванні перебувало більше 1,5 тисячі бійців. У нашому ж госпіталі ми надали допомогу 1033 учасникам АТО, з яких майже 900 – демобілізовані.

Як зазначив Сергій Вікторович, за час роботи в госпіталі пройшли реабілітацію вже 2 715 бійців. Після демобілізації, за його словами, приблизно 65-75 % бійців потребують медичної та фізичної реабілітації, 75-80 % – необхідна психологічна реабілітація, 55-60% – варто створити умови для соціальної реабілітації, ресоціалізації.

Водночас головний лікар зауважив, що сьогодні існує потреба саме в  системній реабілітації атовців разом із членами їхніх родин. Розуміючи складність створення такої системи, кілька місяців тому в Черкасах відбувся круглий стіл спільно з науковцями психології людини з Києва, Переяслава-Хмельницького, Черкас та провідних спеціалістів управління охорони здоров’я ОДА. За результатами її проведення, зійшлись на думці про доцільність створення цілісної системи реабілітаційної допомоги в області, що покриватиме всі фази та рівні реабілітаційних послуг.

Залиште коментар