На пожежах загинуло 45 осіб, потонуло – 30: черкаські рятувальники підбили підсумки роботи за півроку

На пожежах загинуло 45 осіб, потонуло – 30: черкаські рятувальники підбили підсумки роботи за півроку

6 липня в актовій залі Управління ДСНС України у Черкаській області за участі керівників усіх підпорядкованих підрозділів пройшла розширена колегія, на якій були підведені підсумки роботи за 6 місяців поточного року.

Під час наради було проаналізовано оперативну обстановку в області. Зокрема, за 6 місяців цього року на території області зареєстровано 3 надзвичайних ситуацій та 2 події, які попередньо кваліфіковані як надзвичайні ситуації. За вищезазначений період  по лінії “101” отримано 4 864 повідомлень про виникнення надзвичайних ситуацій та подій на території області. Для реагування на надзвичайні події та ліквідації їх наслідків структурні підрозділи Управління залучались 1 653 разів, з них – на ліквідацію 618 пожеж.

На пожежах загинуло 45 осіб, врятовано – 18. В порівнянні з першим півріччям 2017 року кількість пожеж зменшилась на 32,3 % (1 півріччя 2017 рік – 913 пожеж), кількість виявлених загиблих на пожежах зменшилась на 3,2% (1 півріччя 2017 рік – загинуло 46 осіб).

Групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення було відпрацьовано 59 заявок на знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів. Загалом, саперами ліквідовано 251 боєприпас часів минулих війн.

Групою радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснено 148 виїздів на проведення демеркуризації металевої ртуті, під час проведення спеціальних заходів фахівці-хіміки зібрали 3 кілограми  небезпечного металу.

Основний акцент під час проведення Колегії було спрямовано на роботу підпорядкованих підрозділів у напрямку запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з літнім пожеженебезпечним періодом.

У 2018 році за час пожеженебезпечного періоду на території області виникла 21 пожежа лісової підстилки. Вогнем пройдена площа у 2,9 гектари. Значною  залишається кількість пожеж сухої трави, так під час 45 пожеж сухої рослинності вогонь охопив площу у 34 гектари (за аналогічний період 2017 року виникло 64 пожежі лісової підстилки на площі 17,9 гектар та 137 пожеж сухої трави на площі 128 гектарів).

Наразі у взаємодії з місцевими органами влади, Держлісгоспами та іншими лісокористувачами забезпечено цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах і оперативне залучення всіх необхідних сил та засобів для гасіння загорянь на ранніх стадіях їх виникнення.

В результаті вжитих заходів в області не допущено великих пожеж, які б мали суспільний резонанс.

Значну увагу під час наради було приділено питанням безпеки на водних об‘єктах. За інформацією в області цього року взято на облік 58 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах, 24 з яких розташовані на березі річки Дніпро. Найбільша кількість місць масового відпочинку знаходиться у м. Черкаси (5 шт.) та Чигиринському районі (13 шт.).

Незважаючи на проведені організаційні заходи, на водоймах області цього року сталося 39 зареєстрованих пригод, внаслідок яких було врятовано 25 осіб, загинуло 30 осіб, з них 5 дітей.

Не обійшли сторону доповідачі і питання забезпечення пожежної безпеки у місцях збирання, зберігання та переробки Урожаю. Наразі, силами інженерно-інспекторського складу в області проводяться планові перевірки додержання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки на об’єктах  суб’єктів  господарювання

З огляду на реформування системи цивільного захисту, Управлінням проводиться робота щодо створення нових та реформування існуючих пожежно-рятувальних підрозділів місцевої і добровільної пожежної охорони на території області зокрема в об’єднаних  територіальних громадах.

На сьогодні в області створено та функціонує 77 підрозділів місцевої пожежної охорони, на озброєнні якої знаходиться 77 одиниць техніки та 298 чоловік особового складу.

Заслухавши доповіді керівників підрозділів, начальник Управління Віктор Гвоздь наголосив на необхідності постійного підвищення рівня оперативного та професійного реагування на усі надзвичайні події. Він також підкреслив важливість тісної співпраці рятувальних підрозділів із місцевими органами виконавчої влади та під час реагування на надзвичайні події, службами екстреного виклику.

По завершенню колегії Віктор Гвоздь відмітив найкращих працівників підрозділів ДСНС та вручив почесні грамоти, подяки та чергові спеціальні звання.

Залиште коментар