На ремонт водогону у Звенигородці виділено 28 мільйонів гривень

На ремонт водогону у Звенигородці виділено 28 мільйонів гривень

Оголошено тендер на капітальний ремонт водопровідних мереж у Звенигородці. Очікувана вартість робіт — 28 мільйонів гривень. Замовником ремонтних робіт є Комунальне підприємство “Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради». Розпочати ремонт підрядник має 25 жовтня цього року, а завершити 31 грудня 2018 року, пише “Черкаський край”.
Згідно з додатком до технічної документації, на більшості вулиць планується демонтувати існуючі старі комунікації та прокласти сучасні.

Проблема ремонту водогону назріла давно. Адже мережі, якими нині вода постачається у квартири містян, прокладені були ще за царя Гороха. Нині їхня протяжність — 45 кілометрів і вони не витримують навантаження. Ще перед 2000 роком фахівці вказували, що в місті майже 60 відсотків мереж водопостачання та водовідведення перебуває у аварійному стані. Тепер же комунальникам майже щоднини доводиться ліквідовувати пориви. При цьому кажуть, що в окремих місцях водопровідні труби взагалі повністю погнили.

Та чи врятують ситуацію, що склалася в цілому з водозабезпеченням жителів міста нові мережі? Адже, окрім всього іншого, Гнилий Тікич з якого комунальне підприємство здійснює поверхневий водозабір, забруднений й обмілів. Якщо ж додати до незадовільного екологічного стану джерел питного водопостачання ще й неефективну систему управління, недосконалі технології очищення питної води й стічних вод та низьку якість обслуговування населення комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства міста, про що повідомляла нинішнього року наша газета, то стане зрозуміло, чому якість води, котра подається споживачам, давно вже не відповідає вимогам Державного стандарту «Вода питна. Гігієнічні висновки і контроль за якістю». В місті сходяться на тому, що без очищення річки в районі водозабору, строк експлуатації якого, до речі, завершився ще в 2000 році, та врегулюванні роботи розміщеної на Гнилому Тікичі гідроелектростанції, поліпшення якості води й доведення її до стандартів питної нічого й чекати.

Між тим, у Звенигородці, як зазначають фахівці, є більше 20 свердловин, які можна було б задіяти як альтернативні та більш безпечні джерела водопостачання. Тож залишається надіятися, що у подальшому, проклавши новий водогін, місцева влада займеться вирішенням проблеми питної води.

реклама

Залиште коментар