На Смілянщині показники захворюваності на грип вищі за обласні

На Смілянщині показники захворюваності на грип вищі за обласні

У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ)  2017-2018 років Смілянське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області звертає увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань. Про це інформують на сайті “Сміла“.

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності складають більш як 90%. Щорічно майже кожний шостий мешканець України  хворіє на грип та ГРВІ.

Кожного року епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня – жовтня по березень – квітень. В цей період є найбільший ризик зараження цим недугом.

За даними Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень (станом на 23.02.2018р.) були вище  обласного в кількох містах та районах області, в тому числі і Смілянщина. У місті Сміла цей показник – 860,3, у Смілянському районі – 742,1.

Рівень захворюваності нижче епідемічного порогу, розрахованого на 8-й (17.02.18 – 23.02.18) тиждень епідемічного сезону 2017-2018 років на 2,5%. Перевищення епідпорогу зареєстровано на 2-х адміністративних територіях області: Канівському – на 20,3% та Уманському – на 15,4% районах.

У порівнянні з минулим тижнем збільшився темп приросту захворюваності на грип та ГРІ серед дорослого населення на 14,3% та серед дітей до 17 років на 13,5%, інформує головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Смілянського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Н.М.Улітіна.

Найефективніший засіб в профілактиці грипу – вакцинація. Вакцинації потребує кожна людина, яка піклується про своє здоров’я і здоров’я оточуючих.

У поточному році в Україні зареєстровані вакцини від 5 виробників: ВАКСІГРИП (Франція); ЛЮАРИКС (Бельгія); ІНФЛУВАК (Нідерланди), ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (Китай); ДЖІСІ ФЛЮ (Корея).

Необхідно пам’ятати, що будь-який лікарський засіб при лікуванні грипу викликає побічні реакції, які не можна порівняти з допустимими реакціями на вакцинацію. Крім того, з профілактичною метою противірусні препарати необхідно застосовувати протягом усього періоду епідемії, що при тривалому застосуванні знижує їх ефективність і сприяє формуванню лікарсько-стійких форм вірусу.

Залиште коментар