На Тальнівщині стає популярною професія барбера

На Тальнівщині стає популярною професія барбера

Однією з найбільш популярних професій на Тальнівщині стала професія барбера, котра вважається також однією з найоригінальніших. Про це йдеться на сайті «Прочерк».

«Ринок праці не стоїть на місці. З розвитком технологій і постійним прогресом з’являються нові професії та спеціальності, вони мають незвичні назви і, на перший погляд, передбачають виконання незвичної роботи, наприклад, футурологи, кавісти, лайф-коучери, постижери, хедхантери тощо. Люди можуть працювати вирівнювачами подушок, збирачами м’ячів, рятівниками пінгвінів та продавцями мрій. Загалом, світ професій – величезний, їх налічується більше 40 тисяч, і перелік постійно оновлюється – одні професії «народжуються», а інші «відмирають». Є професії, які мають давню історію, але сьогодні відроджуються. Наприклад, у роботодавців Тальнівщини протягом 2018 року були затребувані звичайні професії, але з вимогами високого рівня професіоналізму до претендентів, такі як – водії, слюсарі, токарі, зварювальники, пекарі, столяри. Для сфери послуг актуальними залишаються продавці, кухарі, офіціанти. У сільському господарстві – це трактористи, тваринники, робітники з обслуговування сільгосптехніки», – прокоментувала директор Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Світлана Савченко.

Так, до районної філії у 2018 році для трактористів різних категорій надійшли 174 вакансії з пропозиціями роботи, для водіїв – 114, продавців – 69, слюсарів-ремонтників – 66, зварювальників – 25, операторів машинного доїння – 10 та інші. Однією з оригінальних вакансій місцевих роботодавців Тальнівського району була вакансія для барбера. Це професія, майстра, який приводить в порядок зовнішній вигляд чоловіків та пропонує в якості послуг стрижку та бриття.

Світлана Савченко наголошує, що для стабільної та ефективної роботи будь-якого підприємства, забезпечення його конкурентоспроможності все більшого значення набуває логістика. Тому роботодавці місцевого ринку праці час від часу потребують таких фахівців. Основною вимогою роботодавців, які пропонують такі вакансії є володіння англійською мовою пошукачами роботи.

Затребуваними на ринку праці Тальніщини залишаються ІТ-фахівці. Комп’ютерна галузь дуже різноманітна і в сучасному суспільстві ця професія є особливо важливою і потрібною.

«Технології постійно розвиваються, а значить будуть потрібні такі фахівці, які можуть та вміють працювати з новими технологіями, а фахівці служби зайнятості завжди раді прийти на допомогу як роботодавцям, так і пошукачам роботи. Нехай обрана кожним професія приносить виключно задоволення, буде найулюбленішою та високооплачуваною, має високі результати та прибутки», – підсумувала директор районної філії.

Із заявлених роботодавцями майже 1 600 актуальних вакансій протягом минулого року за сприяння районної філії було укомплектовано майже 96 % вакансій.

Залиште коментар