На Тальнівщині вшанували пам’ять героїчно загиблих прикордонників

На Тальнівщині вшанували пам’ять героїчно загиблих прикордонників

З нагоди 76-ї річниці вшанування пам’яті героїчно загиблих прикордонників 6 серпня біля пам’ятника полеглим прикордонникам у селі Легедзине відбувся мітинг-реквієм. Про це повідомляє сайт ТАЛЬНЕ СЬОГОДНІ з посиланням на сайт РДА.

Керівництво району голова райдержадміністрації, учасник АТО-прикордонник Василь Клименко, голова районної ради Валентина Любомська зустріли представників громадських організацій прикордонників з різних областей України та спільно з ними відвідали державний заповідник «Трипільська культура». Директор музею Владислав Чабанюк підчас екскурсії максимально доніс до гостей історію поселень нашого краю.

Після чого делегація вирушила до братської могили загиблих у 1941 році  прикордонників на Тальнівщині.

Далі заходи проходили біля пам’ятника полеглим прикордонникам священик відслужив панахиду за упокій полеглих воїнів. Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих воїнів, на їх честь звучав Гімн України та пролунав військовий залп.

На урочистостях виступив голова ради Київської організації ветеранів-       прикордонників Держприкордонслужби України генерал-майор запасу Сергій Савін. Він коротко розповів, що 5 серпня цього ж року, в урочищі “Полковніче” на території Новоархангельського району відбулося перепоховання воїнів-прикордонників Західного прикордонного округу та бійців РСЧА, які загинули  в липні-серпні 1941 року в урочищі “Зелена Брама”. Де взяли участь і делегація Тальнівського району.

Останки воїнів-прикордонників виявили під час пошукових робіт на території села Підвисоке і ексгумовані Новоархангельською районною благодійною організацією “Пошуковий загін “Зелена Брама”. На даний час вдалося ідентифікувати одинадцять військовослужбовців, їх ідентифікували за номером бойової нагороди. В короткі терміни вдалося знайти родичів загиблих солдат.

На мітинг також прибули заступник міського голови Віталій Марченко, представник Державного навчального центру прикордонних військ м. Оршанець Валентин Сухомлин, прикордонники на чолі з керівником районної спілки Миколою Мельником, та інші гості, афганці, атовці, гості та жителі району.

Прочитайте ще:

Залиште коментар