На туберкульоз в Черкасах хворіють понад 200 осіб, з них понад половина захворіли торік

На туберкульоз в Черкасах хворіють понад 200 осіб, з них понад половина захворіли торік

В Черкаській області у 2017 році на туберкульоз захворіло 617 осіб, в т.ч. 21 дитина віком до 14 років, померло – 120 осіб. Торік у Черкасах  захворіло на туберкульоз 115 осіб, на диспансерному обліку знаходиться 227 хворих, померло – 13.

Як інформує КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР», щорічно в Україні реєструється близько 30 тисяч нових випадків захворювання на туберкульоз (чотири нові випадки щогодини), кожен восьмий помирає. За даними МОЗ у 2017 році захворюваність на туберкульоз склала 27121 випадків (64 хворих на 100 000 українців), що в середньому перевищує показники європейських країн у 9 разів. При чому, більше 25% випадків туберкульозу так і залишаються недіагностованими. Більше того, Україна одна з перших країн у Європі з поширеністю мультирезистентних форм туберкульозу, тобто таких, які мають стійкість до традиційних препаратів та довше лікуються.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

У Черкаській області та м. Черкаси  відповідно до загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз, створена і впроваджена цілісна система виявлення, діагностики, лікування і соціальної підтримки хворих на туберкульоз. На сьогодні, в умовах погіршення фінансово-економічного становища в країні, а також одночасного поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу знову створюються умови щодо ускладнення епідемічної ситуації.

З метою раннього виявлення та профілактики поширення туберкульозу серед населення міста, за підтримки департаменту охорони здоров’я та МП ЧМР впродовж тижня закладами охорони здоров’я міста Черкаси була проведена міська акція.  З пацієнтами медичних закладів проводились консультації спеціалістів,  семінари та заняття з медичними працівниками про особливості поширення, виявлення, діагностики, лікування та профілактики туберкульозу, на видних місцях структурних підрозділів розміщені інформаційні матеріали, в школах та навчальних закладах проведені тематичні години, учні були залучені до виготовлення бюлетенів та плакатів, проводились  бесіди, лекції, в закладах охорони здоров’я оновлені тематичні папки, виготовлялись  санітарні бюлетені по тематиці «Зупинимо туберкульоз».

Під час акції кожен охочий мав змогу пройти флюорографічне обстеження.

Прочитайте ще:

Залиште коментар