900 тисяч школярів здобувають освіту дистанційно, половина з них має повернутися до очного навчання

В Україні наразі 900 тисяч школярів здобувають освіту дистанційно, але за новими планами міністерства освіти та науки, щонайменше половина з них має повернутися до очного навчання. Оксен Лісовий, голова міністерства, висвітлив цілі та підходи до забезпечення безпеки учнів у школах, включаючи будівництво та облаштування укриттів.

Під час презентації з ініціативи “Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів”, Оксен Лісовий, керівник міністерства освіти та науки, поділився, що в країні налічується 900 тисяч школярів, які здобувають освіту дистанційно. З цієї кількості, міністерство прагне перевести на очне навчання мінімум 450 тисяч дітей.

Лісовий зазначив, що в Україні 600 тисяч учнів здобувають дистанційну освіту в межах країни, тоді як 250 тисяч – за її межами. Додатково, 900 тисяч учнів вивчають матеріал у гнучкому форматі, використовуючи як онлайн, так і традиційні методи навчання. Лісовий акцентував на меті ініціативи “Школа офлайн”, яка полягає в створенні належних умов для залучення дітей до очного навчання, з метою значно зменшити частку тих, хто навчається вдома.

Міністр освіти підкреслив, що пріоритетом для міністерства є забезпечення безпеки учнів під час повернення до очного навчання. Він нагадав про вже виділені урядом кошти у розмірі 1,5 млрд грн на минулий рік для облаштування укриттів у навчальних закладах, та про 310 проєктів, які наразі перебувають у процесі реалізації. Лісовий додав, що на 2024 рік виділено ще 2,5 млрд грн на ці цілі, а також оптимізовано механізм розподілення цих коштів.

За словами міністра, освітні заклади, розташовані в районах з високим ризиком, отримують пріоритет у будівництві бомбосховищ. Лісовий також звернув увагу на потребу інтегрувати в освітній процес тих учнів, які через переміщення в межах країни залишаються на дистанційному навчанні, попри можливість відвідування місцевих шкіл. Він зазначив, що це критично важливо для психологічного благополуччя та соціалізації дітей.

Джерело: Укрінформ

Залиште коментар