На вибори у 14 ОТГ Черкащини зареєструвалося 1 379 кандидатів

На вибори у 14 ОТГ Черкащини зареєструвалося 1 379 кандидатів

На Черкащині незабаром вибори відбудуться у 14-ти громадах. Загалом виборці мають обрати 284 депутатів та 14 голів об’єднаних територіальних громад із 1 379 зареєстрованих кандидатів у депутати та 86 кандидатів, які балотуватимуться на посади голів об’єднаних громад, відповідно. Про це повідомила «Нова Доба» з посиланням на ГО ОПОРА.

Найбільше кандидатів у депутати місцевих рад цих громад зареєструвало ВО «Батьківщина» – 213 осіб, а найменше – «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна Країна» – п’ятеро. На посади голів ОТГ найбільше кандидатів балотуватиметься від Радикальної партії Олега Ляшка – шестеро.

Крім того, у виборах братимуть участь самовисуванці: 71 кандидат на посади голів ОТГ та 244 – на посади депутатів місцевих рад громад.

Як зазначив координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко, найбільша конкуренція спостерігатиметься у Кам’янській міській громаді, позаяк за 26 місць в міській раді змагатимуться 293 депутати. Найменша – в Соколівській сільській громаді Жашківського району, де зареєстрували усього 28 кандидатів, з яких обиратимуть 14 депутатів сільської ради.

Участь у виборчому процесі братимуть 17 партій. Рекордсменом за показником участі своїх кандидатів у виборах є ВО «Батьківщина». Висуванців цієї партії обиратимуть в усіх 14-ти громадах. Найменше представництво кандидатів у громадах мають партії «Україна Славетна», «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна Країна», «Патріот» та Соціал-демократична партія. Кожна з цих політичних сил висунула своїх кандидатів лише в одній громаді.

Наступним важливим етапом виборчого процесу буде формування дільничних виборчих комісій, терміни його проведення визначені у Календарному плані основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року.

Залиште коментар