На виконком подадуть проект рішення про встановлення в Черкасах тарифів на медичні послуги

На виконком подадуть проект рішення про встановлення в Черкасах тарифів на медичні послуги

На найближчий виконком виноситься рішенні про встановлення тарифів на послуги, які надаються закладами охорони здоров’я міста. Постанова Кабміну від 17.09.96 р №1138 визначає, що якщо пацієнт звертається до лікаря без направлення свого сімейного лікаря, то за це варто платити. Про це написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник.

На ці заходи Черкаси вимушені піти, запевняє головний медик міста, оскільки склалася така ситуація, що до міських лікарень їдуть лікуватися пацієнти із районів, а от кошти за своїх громадян вони платити не хочуть, тому гроші залишаються в районах, а на їхніх пацієнтів витрачаються кошти з міських бюджетів.

– Система функціонує по старих принципах — гроші виділяються на кожного члена громади. Причому для мешканців міста окремо, для мешканців районів окремо. Однак, так склалось, що їдуть з усіх усюд все-таки лікуватись до міських лікарень. От і виходить, що гроші залишаються у районах, а гривні мешканців міста тратяться на іногородніх, — написав Олег Стадник.

Двадцять з лишком мільйонів забрано із кишень громадян міста іногородніми, зауважує Олег Михайлович. Тому міський голова Черкас звернувся до очільників інших міст і районів про необхідність повернути кошти за пролікованих мешканців інших громад. Та лише одиниці відповіли, зате одностайно: грошей не дамо.

– Біда виходить, до медиків міста лікуватись їдуть з інших громад, а зарплату тим же медикам міська влада заплатити не може. Тому і прийняли очільники міста рішення про захист своїх медиків. А як? На найближчий виконком виноситься рішенні про встановлення тарифів на послуги, які надаються закладами охорони здоров’я міста. Постанова Кабміну від 17.09.96 р №1138 визначає, що якщо пацієнт звертається до лікаря без направлення свого сімейного лікаря, то за це варто платити. Не хочуть владці міст та районів тих громад, які їх обрали , платити за своїх виборців, доведеться, платити тим, хто звертається, — відзначає Олег Стадник.

Звичайно, це акт регуляторної політики, і спочатку буде поданий на обговорення черкаської громади. Однак і інтереси фінансові медиків і їх сімей теж ігнорувати не слід, вважає Стадник.

Подібний досвід вже використовує Тернопіль, Харків та інші міста України.

Прочитайте ще:

Залиште коментар