На звенигородському ринку за курча просять, як за кілограм м’яса

На звенигородському ринку за курча просять, як за кілограм м’яса

На пташиному ринку у Звенигородці, як і на інших ринках області, триває сезон продажу молодняка сільськогосподарської птиці. Придбати тут можна як одноденних курчат, так і підрощених – гусенят, качат, індичат різноманітних порід. Про це повідомляє кореспондент сайту «Економіка сьогодення».

Як покупці так і продавці відзначають, що ціни на молодняк домашньої птиці цьогоріч дуже злетіли вгору. Наприклад, за курчатко, якому три тижні, просять 55-65 гривень. 4–6-тижневими бройлерами торгують по 53-55 гривень за штуку. Одноденні курчата коштують 25 гривень шт., а бройлери – по 35 гривень. Хоча ще торік курчата, яким 4-6 тижнів, продавали вдвічі дешевше, а бройлери були по 25 гривень.

За гусенят нині просять 55 гривень за штуку. Каченята звичайної породи, підрощені – 48 гривень, а «шиптуни» – 40 гривень за штуку. За схрещені «качка-гуска» продавці просять 35 гривень за маленькі та по 50 за більші.

Продавці розповідають, що домашня птиця здорожчала в основному через високу ціну на корми. Окрім того, ріст цін на пальне потягнули за собою ціни на все.

«Правда, великого попиту на домашню птицю немає. Люди беруть по 10-20 курчаток чи каченят. Адже, аби вигодувати курку, потрібно доглядати за нею близько п’яти місяців. Бройлерів можна виростити за три місяці», – розповідає продавчиня Марина Мунтян.

За словами продавця птиці Василя, ціна на пернатих залежить від породи: найдешевші – несучки, дорожчі – м’ясо-яєчні. Найбільший попит мають бройлери.

Продавчиня Зіна Старікова каже, що цьогоріч попит на домашню птицю менший, ніж торік. Хоча люди і не хочуть їсти птицю із супермаркету, дозволити собі вирощувати її вдома може не кожен. Адже нині тритижневе курча коштує майже як кілограм м’яса у супермаркеті.

Господар із Катеринопільщини Олександр Лисенко купив на ринку 20 курчат та 20 качат. Чоловік каже, що давно вирощує птицю вдома. Бувало таке, що із ста придбаних курчат виживала лише половина. Хоча не всі кури несуться, але чоловік не покидає цієї справи, бо вважає, що домашні яйця та м’ясо корисніші, аніж з магазину.

Залиште коментар