Найбільше дощу вчора перепало Золотоніщині

Найбільше дощу вчора перепало Золотоніщині

Вчора атмосферні фронти із півночі принесли на Черкащину грозові дощі, подекуди випадав град, а в Черкасах та Смілі шквалистий вітер посилювався до штормових 16-18 м/с.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

Найбільше опадів на Черкащині зафіксовано:
Звенигородка – 8 мм
Черкаси – 12 мм
Канів – 14 мм
Золотоноша – 18 мм

Така кількість опадів відповідає 17-40% місячної норми, решта метеостанцій зафіксували до 1 мм дощу і лише в Жашкові було зовсім сухо. Як відомо, добовий максимум дощу у травні зареєстрований ще у 1912 році в Умані і становить 83 мм або 180% місячної норми, що майже у 7 разів перевищує вчорашню кількість води, яка випала в Черкасах! Проте, в той час не було такої кількості заасфальтованих доріг, що не птребувало дощової каналізації та її справності.

Висока вірогідність гроз на Черкащині саме із травня по вересень – 96-97% від загальної кількості. У цьому році грози в регіоні розпочалися із 7 травня і в їх епіцентрі опинилися північні та центральні райони області, де пройшли зливові дощі у супроводі гроз, шквалів та граду.

Однак, травневі дощі надзвичайно корисні та необхідні, особливо для вегетуючих рослин та зменшення горимості в лісах. Хоча і після таких нерівномірних дощів на більшій частині території зберігається найвищий 5 клас пожежної небезпеки.

За прогнозом, сьогодні вдень та 9-10 травня характер погоди залишиться нестійким. Під впливом атмосферних фронтів циклону, що розташований над Чорним морем, очікуються періодичні грозові дощі, 8-9 травня у супроводі граду та шквалів. Температура вночі 8..13, вдень 18..23º.

Прочитайте ще:

Залиште коментар