Найбільше патронатних сімей в Україні – на Черкащині

Найбільше патронатних сімей в Україні – на Черкащині

Шість патронатних родин Черкащини готові негайно прийняти у свій дім дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, потребують захисту й тимчасового догляду. Фахівці завершують роботу з ще однією такою родиною, зауважила начальник обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова.

Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

З червня продовжиться робота з наступною групою кандидатів, які виявили бажання стати патронатними батьками. Загалом же, за словами Оксани Іванівни, 2017-2018 року послугами патронатних вихователів скористалися 18 дітей.

– Два роки тому Черкащина приєдналася до державного експерименту із запровадження послуги патронату над дитиною, – зазначила посадовиця. – У листопаді 2016 року наша служба підписала тристоронній договір про співпрацю з обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та МБО «Партнерство «Кожній дитині». Наприкінці травня цього року у містах Черкаси, Сміла, Білозірській ОТГ побувала експерт Всесвітнього дитячого фонду Сюзанна Драгборг зі Швеції та представники МБО «Партнерство «Кожній дитині». Вони відмітили, що на Черкащині створено найбільше патронатних сімей у порівнянні з іншими областями України. Переконана, що роботу в цьому напрямку необхідно продовжувати й надалі. Вважаю, що мінімум одна патронатна родина має бути у кожному районі, місті, ОТГ.

Відзначимо, для дітей з родин, де батьки не виконують свої батьківські обов’язки, не працюють, п’ють, залишають дітей без нагляду, в області функціонують Черкаський та Уманський обласні центри соціально-психологічної реабілітації дітей. До них дитина може бути влаштована цілодобово за клопотанням служб у справах дітей, згідно з Актом працівників органів поліції, або за особистим зверненням. За 5 місяців цього року в цих центрах отримали допомогу майже 300 дітей.

Залиште коментар