Найбільше випадків захворювання на кір виявлено на Золотоніщині

Найбільше випадків захворювання на кір виявлено на Золотоніщині

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 15.06.2018 року з початку року виявлено 153 випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 12,3.

Про це повідомляє «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Хвороба реєструвалась на 18 адміністративних територіях, зокрема: Золотоніському р-ні – 34 випадки, Городищенському та Жашківському районах по 20, м. Черкаси – 18, Канівському р-ні – 10, м. Умань, К.-Шевченківському та Тальнівському районах по 9, Лисянському р-ні – 6, Черкаському р-ні – 5, Кам’янському р-ні – 3, Драбівському, Звенигородському та Маньківському районах по 2, мм.Сміла, Ватутіне, Чорнобаївському та Смілянському районах по 1.

Серед захворілих осіб – 51 дитина віком 0-17 років (25,2 на 100 тис. населення).Найбільш середня питома вага хворих дітей у віковій групі 10-14 років – 27,5%. Друге місце посідає вікова група 5-9 років – 23,5%, третє 1-4 роки – 19,6%, четверте 15-17 років – 15,7%, діти віком від 0 до 1 року – 13,7%.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 39,9%,не вакциновані складають 29,4%, дві дози – 24,2%, одну дозу отримали – 6,5%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Профілактика полягає в підтримці рівня здоров’я в належному стані та не допущення виникнення захворювань.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) – у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Залиште коментар