Лісорозсадницьку справу, рекреаційну діяльність та ведення мисливського господарства розглянули на колегії черкаські лісівники

Лісорозсадницьку справу, рекреаційну діяльність та ведення мисливського господарства розглянули на колегії черкаські лісівники

13 червня на базі Лисянського та Звенигородського  лісгоспів  відбулася виїзна колегія під керівництвом начальника обласного управління Олександра Дзюбенка, за участю директорів державних лісогосподарських підприємств.  У роботі взяв участь голова Лисянської РДА Володимир  Павличук.

Про це повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Роботу учасники колегії розпочали з огляду адміністративного та виробничих приміщень Лисянського лісгоспу. Як розповів директор В`ячеслав Шако, протягом останнього року на підприємстві провели значне оновлення робочих місць працівників, було встановлено сучасну систему опалення, яка в зимовий період опалює 800 квадратних метрів приміщень, в тому числі ремонтно-механічну майстерню, і функціонує на твердому паливі. Встановлено систему відеонагляду для цілодобового моніторингу прилеглої території. Закуплено дві краново-маніпуляторні установки для підвищення ефективності вивезення лісопродукції, переобладнано ЗІЛ-131, який відтепер може гасити лісові пожежі.

У Лисянському лісництві було продемонстровано здобутки у лісорозсадницькій справі: розведення декоративного посадкового матеріалу досить широкого асортименту із закритою та відкритою кореневою системою, вирощування сіянців основних лісоутворюючих порід. Серед останніх оновлень – новозбудована теплиця для зеленого живцювання декоративних рослин в мультиплатах для 47 тисяч одиниць посадкового матеріалу. Теплиця обладнана сучасною автоматизованою системою туманного зрошування з контролером поливу.

У Яблунівському лісництві учасники колегії оглянули рекреаційний пункт “Березовий гай”, будівництво якого завершено минулоріч. Це гарно облаштоване місце для відпочинку є порівняно новим, проте вже стало улюбленим для багатьох місцевих мешканців.  Тут же неподалік лисянські лісівники зовсім нещодавно завершили облаштування та розчищення лісової криниці, яка була закинута та не функціонувала кілька десятиліть. Тепер же тут є всі умови для того, щоб посмакувати смачною водою з лісового джерела.

Роботу обласна колегія продовжила у Звенигородському лісгоспі.  На пленарному засіданні, що відбулося у Пехівському лісництві, розглянули низку важливих та актуальних питань.

Перший заступник начальника управління Василь Горда доповів про стан виготовлення правовстановлюючих документів держлісгоспами на землі лісогосподарського призначення. Наголосив Василь Іванович на тих діях, які сприятимуть стовідсотковому виконанню поставлених завдань в цьому напрямку. Про стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських  угідь області доповів головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Володимир Рибалка.

Директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко ознайомив учасників засідання з технологією та особливостями будівництва вольєрів для утримання диких тварин, продемонстрував покрокову презентацію від початку робіт і до сьогоднішнього дня.

Самі ж новозбудовані вольєри оглянули на території мисливського господарства “Пехівська дача”. Вольєр площею у 21 гектар призначений для розведення та утримання оленя плямистого – звіра, проживання якого досить характерне на цій території. Наразі тут обліковується 10 дорослих особин цих тварин і вже є приплід. Другий вольєр  має площуу 3,5 гектара – у ньому розводять диких кабанів. Цей напрямок роботи є досить актуальним у зв`язку зі зменшенням популяції цього звіра через африканську чуму свиней.  Вольєри облаштовані всім необхідним для тварин – підгодівельними майданчиками, солонцями, ємностями для води.

Забезпечення лісових розсадників необхідними механізмами, крапельним зрошуванням та ефективне використання площ розглядали на прикладі одного з кращих в області лісових розсадників – Пехівського. Загальна його площа – 13,2 га, розміщений на 4-ох полях. Вирощують тут, окрім основних лісоутворюючих порід дуба звичайного, північного, горіха чорного, широкий ряд декоративних дерев та кущів, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні. Крім того, зростають тут  плодові сіянці та саджанці – малина, абрикоса, черешня, вишня, груша, айва, дерен (кизил), ліщина ведмежа, фундук та ін. Незвичайною родзинкою розсадника Пехівського лісництва по праву можна вважати розарій, у якому зростає понад 60 сортів троянд.

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко високо оцінив роботу колективів та керівництва як Лисянського, так і Звенигородського лісгоспів.

“Якщо у колективах є бажання працювати на високий результат та прагнення до нових здобутків, якщо є творчий підхід до будь-якого напрямку господарювання, то немає неможливих завдань. Тож є над чим працювати, до чого прагнути, використовуючи усі необхідні ресурси, знання, досвід та сучасні технології”, – підсумував хід колегії головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко.

Залиште коментар