Найзатребуванішу професію сільської місцевості здобули безробітні з Чигиринщини

Найзатребуванішу професію сільської місцевості здобули безробітні з Чигиринщини

Майбутні  трактористи успішно склали іспит та отримали документ державного зразка  – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації. Після навчання всі безробітні будуть працевлаштовані на сільськогосподарські підприємства Чигиринського району: ТОВ «Продагроінвест», СТОВ «ЧАК», СТОВ «Тясмин», СТОВ «Красносільське», ПП Мірошніченко А.В., ПП Цівіна Е.В., ПП Швиденко М.А. Сучасні роботодавці зацікавлені у працівниках, які мають відповідні  розряди та категорії, вміють працювати на сучасній техніці, знають передові технології виробництва. Тому підготовка кваліфікованих кадрів сприяє вирішенню проблем працевлаштування безробітних на  ринку праці. Про це “Про Головне” повідомив відділ організації профнавчання Черкаського ОЦЗ.

Надійним помічником у вирішенні питання професійного навчання за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського)  виробництва»  категорії «А1» вже традиційно для Чигиринського районного центру зайнятості є Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України». На замовлення роботодавців району 12 зареєстрованих безробітних опановували  дану професію. Слухачі впродовж   шести місяців вчили будову, принцип дії гусеничних та колісних тракторів; правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських робіт машинно-тракторними агрегатами згідно вимог агротехніки; вимоги до комплектування сільськогосподарської техніки для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів та способи їх усунення; правила дорожнього руху та перевезення вантажів; способи  і правила виконання  слюсарних робіт; способи та засоби підвищення продуктивності праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки під час експлуатації та обслуговування сільськогосподарської техніки.

 На сьогодні  тракторист –  це найпоширеніша професія серед сільських жителів, адже саме у тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба – знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці. Усе, що вирощено у полі, має бути зібрано в короткий термін, і тракторист – найактивніший учасник цього процесу.

 

Залиште коментар