Нарешті вже офіційно – Герой: Порошенко присвоїв Момоту звання лише через 5 років після загибелі

Нарешті вже офіційно – Герой: Порошенко присвоїв Момоту звання лише через 5 років після загибелі

Еволюція відбулася у свідомості Президента України. П’ять років минуло від «Раджу мені не радити, яку вручати нагороду» до саме вручення цієї нагороди. 3 травня у черкаському Оршанці відбулася знакова подія – Петро Порошенко оголосив про присвоєння посмертного звання Герой України генерал-майору Ігорю Момоту.

Орден «Золота Зірка» Президент вручив в урочистій обстановці дочці загиблого прикордонника Марії Момот. У коментарі журналістам дівчина зазначила, що їхня сім’я чекала на цю нагороду із 2014 року. Вручення стало для сім’ї Момота справжнім сюрпризом, адже про нього повідомили лише напередодні. Тож донька героя змушена була спішно їхати до Черкас з іншого міста, де перебувала на навчанні.

«Нам це обіцяли багато років, але тільки сьогодні, наприкінці свого президентського терміну, Петро Порошенко вручив цю нагороду. А це, на мою думку, заслужена нагорода для мого батька. Адже він був справжнім героєм: справедливим і дуже мужнім. А тепер він герой вже офіційно», – зазначила Марія Момот.

І дійсно, минуло вже близько 5 років відтоді, як Черкаська обласна рада офіційно зверталася до Президента України Петра Порошенка з проханням присвоїти Ігорю Момоту звання Героя України. Тоді ж, з цієї нагоди на цьому ж місці, у Оршанці, до Порошенка особисто підходила голова обласної ради Валентина Коваленко. І ось що він тоді відповів:

“Радив би президентові не радити, яку кому вручати нагороду, бо ви тоді вигідно виглядаєте, а мене ставите в незручну ситуацію”. – “Але ж це не моє особисте рішення, а всього депутатського корпусу”, – здивувала мене позиція очільника держави», – переповіла тоді журналістам Валентина Коваленко.

Залишається загадкою: чи це повинно було минути п’ять років для того, щоб відбулися зміни у свідомості Петра Порошенка, чи це піар-хід перед майбутніми парламентськими виборами? Так чи інакше, Ігор Момот нарешті отримав цілком заслужену нагороду.

Надагаємо, Ігор Момот – керівник навчального центру прикордонників, який загинув у АТО 11 липня 2014 року в Луганській області під час обстрілу з установки “Град” позицій українських прикордонників. Посмерно йому було присвоєно звання генерал-майора. Удостоєний нагороди “За заслуги перед Черкащиною”. Нині Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України носить його ім`я.

Залиште коментар