Народжені 29 лютого черкасці святкують день народження 1 березня

Народжені 29 лютого черкасці святкують день народження 1 березня

Учора свій день народження святкували ті, хто народився високосного 29 лютого

Раз на чотири роки можуть відсвяткувати день народження люди, які з’явилися на світ 29 лютого. У інші ж роки святкувати доводиться у перший день весни – 1 березня.

Перше 29 лютого в історії позначено в календарі 45 року до н.е. З’явився  цей день завдяки календарній реформі Юлія Цезаря, проведеній ним за порадою єгипетського астронома Сосігена. До цього люди довго не могли підлаштувати календар під обертання нашої планети навколо Сонця, яке вона здійснює не за ціле число днів. Якнайкращим варіантом стало додавання одного дня раз на чотири роки.

Народитися 29 лютого – велика рідкість. Вірогідність такої події рівна 1 до 1461 (один раз на 4 роки). Всього ж таких “щасливчиків” у світі – близько 4 мільйонів осіб.

Усі “високосні” малюки можуть відсвяткувати день народження “тільки зі своїми” у містечку Антоні, штат Техас. Це місто, яке проголосило себе “високосною столицею світу”, кожні чотири роки влаштовує фестиваль із величезною вечерею тільки для тих, хто народився 29 лютого.

У високосний 2016 рік на Черкащині 29 лютого народилося 26 діток, серед яких 17 хлопчиків та 9 дівчаток.  Найбільше «щасливчиків» з’явилися на світ у Черкасах – 4 хлопчики та 1 дівчинка.

Інформація надана Черкаським головним територіальним управлінням юстиції.

Прочитайте ще:

Залиште коментар