«Ніч музеїв» відбулася в Корсунь-Шевченківському заповіднику

«Ніч музеїв» відбулася в Корсунь-Шевченківському заповіднику

17 травня Заповідник в одинадцятий раз узяв участь у Європейські акції «Ніч музеїв». На це свято чекали сотні корсунців, бо саме цього дня вони могли безкоштовно відвідувати експозиції, фотографувати, бути свідками та учасниками багатьох масових заходів. 

Про це повідомила офіційна сторінка закладу у ФБ.

Цьогорічна акція розпочалась екскурсією «Технічний прогрес на Корсунщині», яку провів в історичному музеї його завідувач Станіслав Степенькін. Така екскурсія відбулася вперше, що, безумовно, викликало значний інтерес у гостей акції. Розповідалося, що всі сучасні винаходи цивілізації є наслідком мільйонолітнього накопичення інформації людством. Як змінювалися технології, було продемонстровано на прикладі експозиції музею: починаючи від кам’яних знарядь праці і до механічних пристроїв другої половини ХХ століття.

В українській світлиці музею народний театральний колектив Квітчанського сільського Будинку культури (керівник – Станіслав Шпунтенко) відтворив фрагмент повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Гра самодіяльних акторів викликала захоплення у присутніх.

Біля історичного музею гостей вітав народний фольклорний ансамбль «Голубка» Корсунь-Шевченківського районного Будинку культури (керівник – Галина Вірченко, акомпаніатор – Микола Бардадим), який виконав низку українських народних пісень. Участь цього мистецького колективу в заходах Заповідника вже стала традиційною.
В одному з виставкових залів художньої галереї експонувалась етнографічна виставка «Корсунські мотиви 1950–1960-х років»: за допомогою музейних предметів із фондів Заповідника був відтворений інтер’єр міської вітальні. Мета виставки – спонукати корсунців не знищувати старі речі, що мають історичну цінність, а приносити їх до Заповідника. Виставка викликала значний резонанс серед гостей різних поколінь: від дошкільнят до людей похилого віку. Автори виставки Людмила Кочегура, Лідія Овсієнко та Олена Райкова сподіваються, що після її експонування фондові колекції Заповідника поповняться новими цінними музейними предметами.
Досить насиченою була програма в художній галереї: тут відбулася презентація п’ятьох художніх виставок, споглядання яких подарувало гостям приємне спілкування з прекрасним. Організаторами виставок стали Світлана Костенко, завідувач галереї, та Ганна Зубко, науковий співробітник.

На персональній художній виставці коломийської художниці Емілії Бережницької представлені роботи, які подорожують Україною понад двадцять років, тому виставка має назву «У дорозі до тебе». Художниця самотужки удосконалювала свої знання, засвоїла важку живописну техніку – корпусне письмо.

Емілія Павлівна працює в імпресіоністичній манері та традиціях українського народного мистецтва. Її полотна цікаві не лише актуальністю і різноманітністю тематики, але й глибокою змістовністю, продуманістю й оригінальністю композиційних та колористичних рішень. Тут і зачаровані Карпати, цікаві натюрморти, також вражають містичні модерні композиції – і все це окутане лірикою.


Приємною несподіванкою для корсунців стала перша персональна виставка живопису Анатолія Головка, колишнього інженера району електромереж. Картини Анатолій Іванович почав писати лише після виходу на пенсію. Дивлячись на його полотна, не віриться, що він художник-аматор, адже він прекрасний колорист, майстер пейзажу. На полотнах – красуня Рось, Соснівка, куточки Корсунщини, все це надовго зупиняло погляд гостей.

Зачарувала своєю майстерністю вишивка хрестиком Лілії Носальської. Девіз її життя – «Допоки живу – вишиваю». Захоплення Лілії Іванівни підтримує вся родина. Їй належить близько 1000 вишивок і частина з них зберігається в приватних колекціях у США, Італії, Японії, Росії. Кожна її робота – неповторна, оригінальна.
З нетерпінням чекали гості акції на презентацію виставки члена Національної спілки художників України Сергія Дуплія, уродженця с. Сидорівки Корсунь-Шевченківського району, нині – жителя м. Ржищева. Саме в художній галереї у 1987 р. відбулася перша персональна виставка художника, яка стала першою сходинкою до мистецького злету. І лише у 2018 р. відбулася його друга персональна виставка на батьківщині. Нині Сергій Дуплій вже досить відомий, могутньо-імпульсивний художник, який мислить за допомогою кольору. Його формування як художника проходило під впливом імпресіоністів, які переконали, що кращою школою для художника є робота на пленері. Саме тому його твори наповнені повітряною перспективою, яскравими кольорами веселки, наскрізь пронизані сонцем. Сергій Олександрович – один із небагатьох талановитих художників, який працює в техніці об’ємного пастозного живопису. У 2005 р. у залі художньої галереї Заповідника був створений монографічний комплекс Сергія Дуплія, де експонується одинадцять творів, подарованих автором Заповіднику. Дивлячись на них, відвідувачі галереї залишають такі відгуки: «Талант Сергія Дуплія – дзвінкий, щедрий, радіючий, з виразно окресленими національними рисами. Він уміє передати у своїх творах стобарвну красу України».


Не залишила нікого байдужим фотовиставка «Корсунь-Шевченківський 1970 – 1990-х років в унікальних панорамах Дмитра Шевченка». Дмитро проживає у м. Дніпрі, але Корсунь вважає своїм рідним містом, адже тут його батько Анатолій Пилипович закінчив Корсунь-Шевченківську середню школу №4, сьогодні він – відомий вчений-металург, професор Інституту чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. Дід Дмитра – колишній учитель фізкультури і військової підготовки Корсунь-Шевченківської середньої школи №1. Усі фотографії автор передає Заповіднику. Безцінним даром для Заповідника, а отже, і для корсунців, є оцифровані власним коштом Дмитра фотоплівки 1950–1960 рр. відомого корсунського фотокореспондента Анатолія Дендорфа, із яких виготовлено 3577 фотографій.

Неймовірно цікавою і захоплюючою була розповідь про те, як колір впливає на психоемоційний та фізичний стан людини. Цю мистецьку годину провів викладач Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу Ярослав Байда.
Під час заходів у художній галереї лунала прекрасна музика у виконанні ансамблю гітаристів Корсунь-Шевченківської дитячої школи мистецтв (керівник ансамблю – Олег Миколайович Удовичко) та чарівний спів учениці цієї школи Марини Коваленко.
У музеї історії Корсунь-Шевченківської битви, який знаходиться у палаці, завідувач музею Тетяна Полякова провела тематичну екскурсію «Вечірній палац». Екскурсія була цікавою для гостей Заповідника. Невеликі зали ледь могли вмістити всіх бажаючих її послухати.

Насамкінець акції, як завжди, на гостей чекали короткі романтичні екскурсії на башту-бельведер. Більш повні екскурсії можна замовити в касі Заповідника будь-якого дня.
Цього травневого вечора музеї та галерея Заповідника приймали гостей до 23 години ночі. Завершилась акція близько 24 години.

Залиште коментар