Об’єднати Лисянщину у дві чи у три ОТГ, вирішувала експертна група

Об’єднати Лисянщину у дві чи у три ОТГ, вирішувала експертна група

12 липня 2018 року голова обласної ради Олександр Вельбівець взяв участь у засіданні експертної групи з доопрацювання перспективного плану формування територій громад Черкаської області. Зокрема, мова йшла про перспективний план формування ОТГ у Лисянському районі.

Про це повідомила прес-служба Черкаської облради.

Засідання проходило за участі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Березаня та членів експертної групи, голови Лисянської райдержадміністрації Володимира Павличука, голови районної ради Ярослава Попка, Лисянського селищного голови Олександра Короленка, Бужанського сільського голови Валентини Стадник та Виноградського сільського голови Миколи Демерзи.

На початку заступник директора Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Сергій Даниленко проінформував учасників наради про стан справ з утворенням ОТГ на Черкащині та, зокрема, на Лисянщині.

Згідно існуючого перспективного плану, затвердженого обласною радою, об’єднаною територіальною громадою визначено населені пункти, що нині входять до складу району.

Разом з тим, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України визначило перспективу для утворення двох громад – Виноградської і Лисянської. Ці пропозиції підтримали в райдержадміністрації, та водночас повідомили, що є ініціатива Бужанського сільського голови та деяких інших про утворення ще однієї ОТГ з центром у с. Бужанка.

Розглянувши їхні розрахунки, вже на попередньому етапі їм відмовлено у позитивному висновку, адже таке утворення буде фінансово неспроможне.

Виступаючи в обговоренні, Олександр Вельбівець зазначив, що сьогодні влада перейшла від кількісних показників до якісних:

«Ніхто не намагається утворити об’єднання заради об’єднання. Для утворення ОТГ є чітко регламентовані критерії, основний із них – самодостатність і спроможність громади за рахунок надходжень до бюджету забезпечувати діяльність закладів і установ, розвивати інфраструктуру, вирішувати інші проблеми мешканців».

“Об’єднання заради об’єднання лише компрометує саму ідею, реформу місцевого управління територіями і створює передумови для зневіри у здатності місцевих органів влади виконувати свої повноваження”, – наголосив він.

Добре знаючи ситуацію в Лисянському районі, голова обласної ради зазначив, що утворення Бужанської ОТГ – це більше бажання, ніж підтверджена розрахунками аргументація. Тому для об’єднання мешканців на Лисянщині чи в інших районах області ініціатори мають дотримуватися критеріїв, що закладені в Концепції реформування місцевого самоврядування, рекомендаціях і висновках Мінрегіонбуду, розрахунках та економічному обґрунтуванні подальшого розвитку таких громад.

Залиште коментар