Одна ОТГ – добре, а дві – краще? У Шевченковому тривають суперечки

Одна ОТГ – добре, а дві – краще? У Шевченковому тривають суперечки

Від життєздатної об’єднаної територіальної громади, що має утворитися на базі Шевченкового Звенигородського району, намагаються «відірвати» шматок для створення окремої ОТГ – Моринської.

Про це пише “Прочерк” з посиланням на Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування.

“Звичайно, об’єднання громад є добровільним процесом, проте, у випадку саме цієї громади, створення Шевченківської ОТГ обернеться найбільшою користю для громади, – констатує радник із децентралізації Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Сергій Гончар. – Адже головною метою реформи є її користь для людей. У випадку створення не однієї, а двох громад, усі кошти йтимуть лише на утримання апарату 2 селищних рад. Навіщо потрібна така реформа?.. У випадку створення Шевченківської громади – до якої увійдуть Шевченкове, Будища, Моринці, Пединівка, Боровиківка, Тарасівка – вона отримає найбільша можливості для свого розвитку і зростання добробуту її мешканців. Ми побували на громадських слуханнях усіх цих сіл і намагалися «достукатися» до людей. Загалом, навколишні мешканці підтримують ідею об’єднання навколо Шевченкового – крім Моринців, де представники орендаря місцевих земель намагаються ініціювати створення окремої громади, а тому блокують входження с. Моринці до складу Шевченківської ОТГ. Хоча цю громаду все одно буде створено. Шкода лише буде ресурсів, які громада може втратити через це затягування процесу об’єднання”.

“Сьогодні саме до Шевченкового звозять школярів та дитсадківців навколишні села. Школа (що днями отримала статус опорної), коледж та НВК з дитсадком – це біля тисячі дітей, за якими майбутнє громади. І всі вони навчаються у Шевченковому, що розташоване у оптимальній досяжності від усіх навколишніх сіл. У Шевченковому є лікарня, що обслуговує довколишніх мешканців, Будинок культури з діючими колективами, що перемагають на всеукраїнських заходах – та інші, важливі для людей, інфраструктурні об’єкти, – зазначає селищний голова Шевченкового Сергій Смалько. – Зрештою, обрахунки показали, що, при об’єднанні у Шевченківську ОТГ, на її розвиток щороку припадатиме понад 5 мільйонів гривень. Ми не повинні і далі втрачати шанси і можливості, які відкриє для нас це об’єднання. Адже, передовсім, ми хочемо об’єднатися для успішного господарювання і процвітання нашої громади”.

Прочитайте ще:

Залиште коментар