Одразу два торговельних центра у Черкасах змінять своє обличчя

Одразу два торговельних центра у Черкасах змінять своє обличчя

Одночасно два торгівельних комплекси в центрі Черкас змінять своє архітектурне обличчя. Масштабної реконструкції зазнають, зокрема, універмаг «Добробут» поруч із Центральним ринком та Будинок торгівлі, що на бульварі Шевченка. Обидва ескізні проекти вже розглянули на засіданнях архітектурно-містобудівної ради. Про це повідомив головний архітектор міста Віталій Чернуха, пишуть на сайті Черкаської міської ради.

Разом із оновленням будівель, там планують провести і благоустрій прилеглої території.

– Усі значимі споруди й об’єкти в нашому місті, які реконструюються або ж споруджуються в центральній частині Черкас, обов’язково мають розглядатися на засіданнях містобудівної ради, – розповів Віталій Володимирович. – Проект Будинку торгівлі ми обговорювали двічі, універмаг біля ринку – вперше.

За його словами, Будинок торгівлі звели в 1979 році. За цей металеве облицювання фасаду «зносилося» й нині має непривабливий вигляд. Його хочуть оновити із впровадженням енергоощадних заходів. У планах власників – розширити будівлю на площі 950 квадратних метрів. Нині ж на зовнішніх стінах розпочали демонтаж реклами.

– Оновлення цього торгівельного центру давно на часі, – коментує він. – Перед початком робіт підприємці зобов’язані отримати містобудівні умови й обмеження. Їх готує і надає департамент архітектури та містобудування. Після чого вже – отримати технічні умови на проектування й повідомити про початок будівельних робіт ДАБК. Це ж стосується й універмагу, що на вулиці Гоголя.

Над проектом реконструкції Будинку торгівлі працював черкаський архітектор Юрій Чеберяк.

Після зміни власників хочуть оновити й універмаг «Добробут», що на вулиці Гоголя, 274. У планах – оновити двоповерхову будівлю магазину та добудувати там ще один (третій) поверх. Серед іншого, візьмуться за спорудження двох ліфтів, облаштують автостоянку.

– Під час обговорення проекту ми наголосили й на необхідності впорядкувати торгівлю навколо, зокрема, прибрати звідти ярмаркове обладнання, – каже Віталій Чернуха. – Один із варіантів, створити міський ринок на Митниці й перенести туди ятки.

Над проектом реконструкції універмагу працював архітектор Віталій Солодкий.

Залиште коментар