Ольга Богомолець вимагає терміново провести розслідування отруєння дітей у Черкасах та на Дніпропетровщині

Ольга Богомолець вимагає терміново провести розслідування отруєння дітей у Черкасах та на Дніпропетровщині

Масові отруєння дітей у Черкасах та на Дніпропетровщині вимагають якнайшвидшого розслідування, попередні висновки урядової міжвідомчої комісії щодо причин отруєння мають бути оприлюднені не пізніше середи.  Про це заявила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

«І я, і мої колеги, з якими ми шукаємо відповідне рішення, сходимося у висновках про те, що діти потрапили під зовнішній вплив хімічної отрути через дихальні шляхи, і їхнє отруєння є неінфекційним. Враховуючи кількість дітей, які потрапили до реанімації, отрута була сильнодіючою, і всі пацієнти мають реактивний токсикоз, а не вегето судинний-пароксизм, який не є справжнім діагнозом і не буває масовим», – зазначила Богомолець.

Вона підкреслила важливість оперативного взяття аналізів у отруєних дітей для якнайшвидшого виявлення отруйної речовини.

«Для з’ясування причин отруєння, окрім проб зовнішнього середовища (які наймовірніше не дадуть ніяких результатів), у всіх дітей з легким отруєнням протягом першої доби і протягом трьох діб у всіх дітей з тяжким отруєнням — мають бути взяті і збережені для подальших досліджень проби сечі та крові, а через добу — волосся, щоб визначити токсичну речовину, яка буде виводитись з організму дитини. Дослідження цих біологічних матеріалів вже завтра має зробити Інститут токсикології», – написала народний депутат.

За її словами, надалі дітей потрібно спостерігати, а не просто виписати з лікарні та відправити по домівках, також потрібно продовжувати брати проби сечі і крові на аналіз.

«Якщо наші лабораторії не зможуть виявити токсичну речовину, біологічні матеріали – кров, сечу першої доби та волосся дітей – потрібно відправити на аналіз за кордон. У моїй особистій лікарській практиці був один відомий пацієнт з невідомим отруєнням, яке ледве не коштувало йому життя і серйозно зіпсувало йому зовнішність. Встановити діагноз в Україні йому не змогли, адже лабораторне забезпечення у нас вкрай слабке, – заявила Ольга Богомолець.

Голова профільного комітету запевнила, що ситуація потребує якнайсерйознішого ставлення з боку медперсоналу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар