Онкохворі Черкащини залишилися без необхідних ліків

Онкохворі Черкащини залишилися без необхідних ліків

1 січня цього року введена в дію Постанова Кабміну №180, якою передбачено, що регіони зможуть закуповувати препарати, які не увійшли до Національного переліку, лише за умови, якщо вони повністю покрили потребу в ліках за Нацпереліком. Фактично цим документом обмежено закупівлю препаратів на регіональному рівні.
І це в той час, коли до Національного переліку не потрапили життєво необхідні ліки для лікування онкологічних захворювань. Про це кореспондент “ПроГоловне” дізнався на прес-конфернції, яку проводили черкаські онкологи та представники Всеукраїнського онкологічного порталу під час прес-конференції у виданні «Нова Доба».
У Черкаській області понад 37 тисяч осіб хворіють на рак. Як повідомив головний хіміотерапевт області Юрій Самохвал, найбільшу кількість пацієнтів у відділені Черкаського онкодиспансеру  складають жінки, яким ставлять діагноз рак молочної залози. Щороку в кінці реєстру додається близько 450 пацієнтів з цим діагнозом. З них близько 300 осіб потребують повноцінної сучасної хіміотерапії, а 15-30 % мають отримувати життєво необхідний препарат – трастузумаб.
“В американській спільноті цей препарат введений у роботу вже понад 20 років, в Європейському Союзі – з 2001 року. Вважаю, що це достатня кількість часу, щоб зрозуміти наскільки цей препарат важливий при проведенні процедури хіміотерапії злоякісних новоутворень молочної залози. Вартість цього лікувального препарату дуже висока і середньо статичний українець не зможе собі дозволити його купити. Курс такої терапії треба проходити кожні три тижні протягом року. Є пацієнтки, які отримували ці ліки протягом двох-трьох років за рахунок обласного бюджету. На сьогодні Національний перелік не дає можливості допомогти цим пацієнтам навіть за державні кошти”, – відзначає Юрій Самохвал.
Якщо ще минулого року повна кількість пацієнтів отримували ліки за рахунок регіональних програм, обласна рада підтримувала пацієнтів, то тепер не зрозуміло, чи мають право регіони закуповувати ці препарати.
Лікар-хіміотерапевт Олександр Заїка наголосив, що лікувальний препарат включений до світових стандартів лікування і увійшов до переліку життєво необхідних ліків Всесвітньої організації охорони здоров’я.
“Іноді для наших пацієнтів трастузумаб – єдиний препарат для продовження і покращення якості життя у майбутньому. Відсутність препарату «зв’яже нам руки».

На прес-конференції були присутні пацієнтки, які потребують лікування цим препаратом. Вони зтурбовані ситуацією, яка склалася із забезпеченням ліками онкохворих, оскільки від цього залежить їхнє здоров”я і навіть життя.

Учасники прес-конференції  повідомили, що написали колективного листа від імені декількох громадських організацій, в якому вони просять Міністерство охорони здоров’я і Кабмін роз’яснити, яким чином регіони зможуть закуповувати життєво необхідні лікувальні препарати. Вони мають внести правки до постанови №180 або додати життєво необхідні препарати до Національного переліку.

Залиште коментар