Отримати психологічну реабілітацію можуть атовці в Черкасах

Отримати психологічну реабілітацію можуть атовці в Черкасах

Відтепер на базі Черкаського обласного наркологічного диспансеру функціонує центр реабілітації наркозалежних та алкозалежних. Насамперед він буде зорієнтований на допомогу воїнам АТО. Журналісти «Нової Доби» разом із бельгійською делегацією ротарі клубів відвідали заклад та поспілкувалися із його спеціалістами.

У Черкасах атовці можуть отримати психологічну реабілітацію

За словами головного лікаря Черкаського обласного наркодиспансера Анатолія Борозенця, їхній реабілітаційний центр належить до структури другого наркологічного відділення та розрахований на 12 осіб. У команді фахівців наразі 2 практичних психолога та 4 соціальні робітники із ГО «Від серця до серця».

– Зараз наш центр реабілітації перебуває на етапі становлення. Для Черкаської області це поки що новий досвід, раніше цим ніхто не займався. Хоча з 2009-2010 років психологічна допомога уже була додана до протоколів лікування залежностей. Проте не виділялися кошти, щоб переформувати приміщення. Нині виділили 500 тисяч гривень на ремонт, – говорить Анатолій Віталійович.

У Черкасах атовці можуть отримати психологічну реабілітаціюПрактичний психолог Черкаського обласного наркологічного диспансеру та керуюча програмою реабілітації відділення психосоціальної реабілітації залежних людей Людмила Гаврилюк зауважила, що реабілітаційна програма триває два тижні. До неї належать групи психокорекції та взаємодопомоги, самостійне опрацювання домашніх завдань пацієнтами та ведення щоденників спостереження за своїм настроєм. Робітники центру також сприятимуть їхній адаптації у соціумі та відновленню професійного статусу.

– Для того, щоб потрапити у наше відділення треба пройти мотиваційне інтерв’ю. Людина має дати усвідомлену згоду на певні зміни у своїй поведінці та житті у цілому. Безпосередньо тут ми відслідковуємо динаміку до змін, емоційний фон та поведінкові моделі. Пацієнти сам на сам не залишаються із проблемою, увесь день ми організовуємо їх якоюсь роботою. Наразі у нас три пацієнти, один із них воїн АТО. Він звернувся до нас сам. Зазвичай це – хлопці, які після гострого стресового розладу потрапляють у період посттравматичного стресового розладу (ПТСР). На цьому етапі дуже важлива психологічна підтримка і супровід, – розповідає Людмила Володимирівна. – Після проходження періоду реабілітації за нашою програмою пропонуватимемо подальшу ресоціалізацію. Пацієнти можуть продовжити реабілітацію та ходити до груп анонімних алкоголіків і наркоманів навіть щодня.

Залиште коментар