Вперше в Україні Черкаси проведуть Дні українського дизайну

Вперше в Україні Черкаси проведуть Дні українського дизайну

Дизайн – це промисловість, промисловість – це економіка, економіка – це сильна держава. Так пояснив значення дизайну в сучасному світі голова Спілки дизайнерів України Юрій Борисов. Ця спілка у тісній співпраціз Черкаською міською радою виступила організатором Днів українського дизайну, які пройдуть в Черкасах 26-27 квітня.

Повідомляє кореспондент «ПроГоловне».

По суті цей захід вже розпочався: зараз в Черкаському художньому музеї вже відкрилась виставка промислового дизайну Краківської академії мистецтв. А офіційний старт Дням українського дизайну дадуть 26 квітня – у день, коли весь світ вшановує память Чорнобильської трагедії. У цей день о 12-ій годині відкриється виставка «Четвертий блок», покликана пропагувати екологічний спосіб життя. Зараз вона експонується в Харкові, але 40 плакатів, відібрані для Днів українського дизайну, незабаром будуть в Черкасах.

Проте заходи що проходитимуть в рамках Днів, будуть присвячені не лише екологічній темі. Родзинкою заходу стане показ мод від відомих черкаських дизайнерів – Віктора Антоненка, Віктора Черкаського, Ольги Ревуцької.

Задля участі у Днях до Черкас прибудуть гості з Одеси, що привезуть виставку графічного дизайну, З Харкова, які представлятимуть мультимедійний дизайн, та кияни з провокаційною, як обіцяють організатори, виставкою «Народжені Карпатами». В рамках Днів проходитимуть безкоштовні майстер-класи з акварелі, графічного дизайну і багато чого іншого.

«Ми орієнтовані на простий народ, на молодь. Бо дизайн дає величезні можливості для стартапів. Дизайн привносить додаткову вартість промисловій продукції, додає робочих місць і тим самим сприяє розвитку економіки в цілому. Тож, як на мою думку, нині значимість дизайну українці дещо недооцінюють, і ми хочемо змінити цю ситуацію», – розповів Юрій Борисов.

Не забули організатори і про найменших черкащан: для них в обласній дитячій бібліотеці виставка ілюстрацій «Корова». Загалом Дні проходитимут  у чотирьох основних локаціях – обласному краєзнавчому музеї, обласній дитячій бібліотеці, художньому музеї та галереї народних майстрів.

 

«Спільних проектів, які черкаська влада вже реалізовувала разом зі Спілкою дизайнерів України, у нас чимало. Варто згадати хоча б памятник воїнам АТО, що створюється зараз. Тож такий проект, що втілюється в Україні вперше, ми теж охоче підтримали. Можливо, згодом, він стане традиційним для нашого міста», – підсумував заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

 

Залиште коментар