Озвучена ще одна версія отруєння дітей у школі № 8 в Черкасах

Озвучена ще одна версія отруєння дітей у школі № 8 в Черкасах

Причиною масового отруєння дітей на шкільній лінійці в Черкасах міг бути розлив нафтопродуктів у сусідній військовій частині.

Про це заявив гендиректор “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я” Володимир Курпіта в інтерв’ю РБК-Україна, пише gazeta.ua.

Курпіта розповів, що представниками Міністерства охорони здоров’я проведені дослідження води, повітря й ґрунту на місці отруєння. Фахівці не виявили жодних відхилень від норми, окрім одного показника – наявності свинцю в ґрунті.

“Парадоксальність ситуації в тому, що хоча рівень свинцю в ґрунті перевищує допустимі норми вдвічі, ці норми були офіційно скасовані у 2014 році”, – зазначив Курпіта.

Він наголосив, що свинець викликає отруєння, потрапляючи в організм.

“Свинець застосовується в добавках для нафтопродуктів. Є припущення, що в сусідній військовій частині напередодні міг статися розлив нафтопродуктів. Після цього в місті підвищилася температура повітря, почалося випаровування. Як наслідок, ці пари викликали інгаляційне ураження у дітей. Остаточну відповідь мають надати органи слідства”, – додав Курпіта.

Залиште коментар