Озимина на Черкащині в доброму стані, незважаючи на незвичну зиму

Озимина на Черкащині в доброму стані, незважаючи на незвичну зиму

Цьогорічна зима є незвичною для Черкащини. Розпочалася рано – з середини листопада. Одночасно з від’ємним температурним фоном встановився і сніговий покрив, який зберігається вже 9 декад поспіль та з середини грудня відзначається значною його висотою. Про це зазначає директор Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Востаннє найбільш тривале залягання снігового покриву спостерігалося в 1999 році – 13 декад. Щодо території України, за даними снігозйомки, сніг значної висоти утримується в районах східної частини областей і складає до 24 см, натомість в західних і південних областях сніг вже зійшов.

У більшість часу переважали морози, проте мінімальна температура повітря нижче -26° морозу не опускалася. Днів з відлигою було незвично мало – всього 11, при нормі 16 днів, що спостерігалися у кінці січня. Як відомо, тривале перебування рослин під товстим шаром снігу виснажує посіви, у рослин відбувалася підвищена витрата поживних речовин.

Грунт з початку зими талий або слабко мерзлий, талі води у період відлиги успішно поглиналися ґрунтом, створюючи умови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні.

За такої погоди перезимівля культур проходила цілком задовільно, що і підтвердили результати відрощування гілок плодових, зразки яких взяті в кінці січня, загиблих бруньок не виявлено. Проте на рекордний врожай яблук другий рік поспіль розраховувати не варто. Це пояснюється циклічністю плодоношення та великою ймовірністю заморозків весною в схожі роки.

Перезимівля озимини теж проходить без ускладнень.

За результатами відрощування рослин озимої пшениці, відібраних на тестових полях 25 січня, загиблих рослин не виявлено. Всі рослини добре відросли та додали в рості.

Проте рослини, які перебувають під товстим шаром снігу і на талому грунті, можуть бути пошкодженні мишовидними гризунами, виснажені тривалою зимою, а значить, і схильні до захворювань. Тому озимина потребуватиме ретельного догляду весною.

Залиште коментар