Пам’ятник українському режисеру Юрію Іллєнку встановлять у Черкасах

Пам’ятник українському режисеру Юрію Іллєнку встановлять у Черкасах

Невдовзі у Черкасах встановлять монумент на честь видатного українського режисера Юрія Іллєнка. Пам’ятник стоятиме на місці демонтованого бюсту Горького. Таке рішення ухвалили депутати Черкаської міської ради, інформує сайт “Український інтерес“.

Автор ініціативи, історик Сергій Шамара стверджує, що пам’ятник стане ще одним кроком для вшанування пам’яті режисера, приверне увагу громадськості до важливої сторінки історії українського кіномистецтва та морально підтримає сучасне українське кіно.

Як відомо, у місті вже є вулиця та школа імені Юрія Іллєнка.

Довідка: Юрій Іллєнко – народився 9 травня 1936-го року в Черкасах. Свою першу роботу, як оператор, Іллєнко зняв у 1960-му. Це була дипломна робота – “Прощавайте, голуби”. Згодом стрічка отримала найвищі нагороди на світових кінофестивалях у Празі і Локарно.

Через три роки він отримав запрошення із кіностудії Довженка зняти фільм “Тіні забутих предків” режисера Параджанова. Фільм став не лише лауреатом понад сотні міжнародних кінофестивалів, але й актом відродження слави українського духу, збудником української ідеї.

Дебют Юрія Іллєнка у режисурі стала стрічка “Криниця для спраглих” за сценарієм Івана Драча про винищення українського села, був заборонений постановою ЦК КП України аж на довгих 22 роки. Наступний фільм видатного українця став “Вечір напередодні Івана Купала” – алегорична історія України. Цей фільм заборонили випускати у прокат на 18 років і лише у 1988-ому стрічку реабілітували.

Він також зняв “Вечір на Івана Купала”, “Білий птах з чорною ознакою”, “Легенда про княгиню Ольгу”, був сценаристом стрічок – “Мріяти і жити”, “Лісова пісня”. Загалом Іллєнко написав близько 47 кіносценаріїв.

Залиште коментар