Автоматичний перерахунок пенсій здійснюється з 1 квітня

Автоматичний перерахунок пенсій здійснюється з 1 квітня

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-VIII від 03.10.2017 внесено зміни до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Змінами було передбачено, що з  1 квітня запроваджується автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів.

Тобто, органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим громадянам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку.

Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки. Тобто, через кожні два роки пенсіонер має право на перерахунок. Для того, щоб не було масових звернень, автоматично вибираються громадяни, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку.

За інформацыэю Черкаської міської ради

Залиште коментар