Пенсійна і медична системи запрацюють належним чином, – Тимошенко

Пенсійна і медична системи запрацюють належним чином, – Тимошенко

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що новий Президент України відразу після президентських виборів ініціює питання щодо проведення належної медичної реформи із впровадженням страхової медицини, а також питання про створення персоніфікованої системи пенсійного забезпечення.

«За прикладом провідних країн світу, необхідно впровадити страхову медицину, коли за працюючу людину страхові внески буде робити роботодавець, але за умови зниження податкового навантаження, а за неповнолітніх, пенсіонерів чи непрацездатних – держава», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із громадою м. Умань.

За словами політика, нинішня реформа системи охорони здоров’я є неприпустимою. Передусім, через зміну алгоритму роботи лікарів першої ланки, які стали заручниками вибору «чи обстежити належним чином пацієнта, чи заощадити кошти собі на заробітну плату».

«Лікарі першої ланки мають близько 2 тис. пацієнтів, при цьому кожному сімейному лікарю виділяють по 50 грн на людину на місяць. Як пролікувати?
Коли лікарю із цих жалюгідних копійок слід обстежити людину, та взяти гроші як заробітну плату?» – обурилась вона.

Парламентарій також наголосила, що нинішня система охорони здоров’я передбачає, що люди зобов’язані будуть сплачувати за послуги лікарів другої ланки – а це профільні фахівці, що стане непосильним тягарем для них.

«90% людей не здатні заплатити за послуги, а лікарі 2-ї линки залишаться без пацієнтів і заробітної плати», – обурилась вона.

Також неприпустимою є робота нинішньої пенсійної системи, адже люди отримують несправедливу пенсію, віддавши все своє життя на розбудову країни. Саме тому, новий Президент ініціює впровадження персоніфікованої пенсійної системи, що дозволить людям дати гідні пенсії.

«Для людини із першого дня виходу на роботу буде відкрито недоторканний персональний рахунок, гарантований державою, і протягом життя на внески також будуть здійснюватись нарахуванням депозитів. І коли людина вийде на пенсію, то вона отримає все, що за все життя заробила», – наголосила вона.

Залиште коментар