Перекидати фінансування професійно-технічних закладів освіти на місцеву владу – це неприпустимо, – Бондаренко

Перекидати фінансування професійно-технічних закладів освіти на місцеву владу – це неприпустимо, – Бондаренко

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко вважає неприпустимим те, що держава перекидає фінансування професійно-технічних закладів освіти на місцеву владу. Про це він заявив під час прес-конференції 15 червня, пише ДЗВІН. 

За його словами, у черкаських профтехучилищах і коледжах навчаються не лише  студенти з Черкас, а й з усіх районів Черкащини та інших регіонів України – і таких переважна більшість. Тоді як оплачуються усі витрати: заробітна плата викладачам, енергоносії і решта комунальних послуг та потреб ПТУ –  коштом міської громади – з бюджету Черкас.

– А  це – 33 мільйона гривень, які лише цього року ми маємо віддали з міської казни на заклади професійно-технічного спрямування, забравши ці гроші, можна так сказати, з кишень наших громадян. Оскільки ці кошти можна було направити на потреби черкаських шкіл, лікарень, комунальну сферу тощо, – обурюється Анатолій Васильович.

Хоча це повноваження держави, яка вона передала на місця у рамках процесу децентралізації. Проте –  ні з державного, ні з обласного бюджету місто так і не отримало жодної компенсації на потреби ПТУ.

– Але яка ж це децентралізація, якщо нам тільки передають навантаження на бюджет, і – жодних важелів пливу. Приміром, аби скорегувати навчальний процес, визначивши перелік найбільш потрібних для міста професій. Зокрема, у Черкасах є брак фахівців робітничих професій, тоді як ПТУ набирають сотні студентів на спеціальності, які не мають особливого попиту на ринку праці. Випускають сотні перукарів, наприклад, а для чого Черкасам стільки перукарів? Крім цього, ми позбавлені можливості впливати на кадрові рішення у цих закладах, розпоряджатись майном, аби проінспектувати ефективність їх експлуатації, зокрема, з огляду оплати за комунальні послуги, – повідомив міський голова.

Водночас зауважив, що торік Черкаси віддало в обласний бюджет близько 20 мільйонів гривень субвенції, які були направлені на ремонт дороги Черкаси-Сміла, відновлення даху у Черкаському обласному драмтеатрі та закупівлю медичного обладнання для закладів, які перебувають в обласній комунальній власності.
Нині ж місто вчергове звертається до керівництва  обласної влади посприяти у вирішенні питання з компенсацією витрат на функціонування ПТУ.

– Ми не просимо додаткових дотацій – віддайте нам те, що належить місту за Конституцією України. На жаль, досі діалогу немає, – констатував Анатолій Бондаренко.

Прочитайте ще:

Залиште коментар