Пересувну виставку цікавої науки представлять у Черкасах харків`яни

Пересувну виставку цікавої науки представлять у Черкасах харків`яни

Наукові досліди, хімічні експерименти та фізико-технічні цікавості для дорослих і дітей «примандрують» у Черкаси вже 14-15 вересня. Так у місті в межах родинного науково-розважального фестивалю «Mriya-Fest» діятиме локація «Пересувна виставка цікавої науки» від викладачів Харківського університету імені В. Н. Каразіна та популяризаторів науки «ЛандауЦентру», інформує “Про все“.

Вони кілька років тому заснували «Пересувну виставку цікавої науки» та відправилися містами України – демонструвати дітям і батькам науку в цікавій формі, налагоджувати живе спілкування між наукою та дітьми, а також відкривати всім цікавий світ дослідів.

– «Пересувна виставка цікавої науки» – це коли зранку діти (а часто й дорослі) збираються кудись туди, де, кажуть, що можна власноруч виробити електричну енергію і доторкнутися до блискавок, побачити світ у мікроскопі, проявити магнітне поле та керувати їм, відчути на собі як це, коли волосся дибки стає, запустити свою першу ракету, а також побути володарем полум’я – зазначають науковці та популяризатори науки.

Проект «Пересувна виставка цікавої науки» народився 2016 року. Формат «науки на колесах» до популяризаторів науки прийшов згодом, коли вчителям із сіл стало складно возити в центр великі групи зацікавлених дітлахів. Популяризатори розробили унікальний парк наукових експонатів, які демонструють закони чи явища науки (хімія, біологія, фізика, високі енергії, закони заломлення світла); захоплюють своєю неповторністю й дивакуватістю, а також є безпечними й стійкими до впливів дитячої енергії та непосидючості. Лише за перші два роки існування «Пересувної виставки цікавої науки» її побачили значна кількість осіб. Нині – черга знайомитися з наукою дійшла до Черкас.

– Саме через специфічні демонстрації, цікаві й унікальні досліди, а також незвичні просвітницькі виставки і можна зацікавити сучасних дітей, які звикли до інтернету й гаджетів, наукою, заохотити їх до свідомого вибору майбутньої професії й через елементарне спілкування показати їм, наскільки цікавий і різноманітний цей світ. Тішимося, що «ЛандауЦентр» та науковці харківського університету зі своєю «Пересувною виставкою цікавої науки» відвідають «Мрія-Фест» і подарують черкаським родинам незбутні враження та емоції, – наголошує організаторка «Мрія-Фест», громадська діячка Ірина Хорошаєва.

Залиште коментар