Перша ОТГ в межах району формується на Черкащині

Перша ОТГ в межах району формується на Черкащині

90 відсотків мешканців Христинівщини висловили бажання щодо створення єдиної спільної громади – Христинівської міської ОТГ. Лишилося отримати рішення останніх двох сіл – Великої Севастянівки та Ягубця.

Об’єднавчий процес розпочався тут 11 липня – з прийняттям відповідного рішення міської ради. Передували процесу кількарічні консультації та обрахунки фінансової спроможності можливих громад.

«Христинівщина – особливий район області, де, згідно фінансових підрахунків, не може бути інших адміністративних центрів спроможних громад, окрім районного центру, – деталізує директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. – Лише, об’єднавшись навколо Христинівки, села району мають змогу утримати всю наявну освітню, медичну та культурну мережу області. Окрім того, матимуть понад 40 млн. грн. на розвиток інфраструктури, ремонт доріг, соціальних об’єктів. Ще близько 9 млн. грн. громада має шанси отримати з державного бюджету у вигляді «інфраструктурної субвенції» для добровільно об’єднаних громад. Такий варіант об’єднання затверджений Черкаською облрадою та визнаний спроможним Кабміном».

Останні два тижні керівництво району, спільно з представниками Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», беруть участь у громадських слуханнях з мешканцями населених пунктів Христинівщини. Під час цих зустрічей обговорюються перспективи, проблеми, переваги та недоліки такого об`єднання. Наразі громадські слухання відбулися по всій території району, окрім с. Велика Севастянівка, де зустріч відклалася на невизначений термін, та с. Ягубець, де гостро стоїть питання розпаювання земель.

На думку Сергія Слинька ці села «потрапили в пастку власного зволікання. Поки сільські голови Великої Севастянівки та Ягубця зволікають з рішенням, жителі всіх сусідніх сіл прийняли рішення про об’єднання в одну громаду. Навіть якщо жителі цих двох сіл утримаються від входження в ОТГ, то грошей на утримання їх шкіл, дитсадків і виплати заробітних плат працівникам сільради просто не вистачить. Оскільки податки із цих двох сіл сукупно складають 7,7 млн. грн., а на утримання лише шкіл та садочків їм потрібна сума, більша ніж удвічі. Освітня субвенція з держбюджету також не зможе перекрити недостачу. Доведеться або в рази піднімати податки в цих селах, або ж вирішувати питання підвозу дітей до шкіл та садочків у сусідні села, що увійдуть до ОТГ. Аналогічно – і з закладами медицини. Єдина можливість зберегти освітню та соціальну мережу – увійти до Христинівської ОТГ. У об’єднаній громаді витрати на 1 жителя складатимуть у середньому понад 6 тис. грн. Наразі у с. Ягубець сплачується податків близько тисячі на 1 мешканця, а у Великій Севастянівці – 2,5. За таких умов, переконаний, вибір жителів двох сіл очевидний – входження до значно багатшої та фінансово спроможної Христинівської ОТГ. На це рішення села мають час до 11 серпня».

Після проведення громадських слухань слідує етап прийняття рішень депутатами відповідних рад та делегування представників до робочої групи по створенню ОТГ. Ними будуть напрацьовано план організаційних заходів та проекти рішень, які будуть обговорені на других громадських слуханнях у кожному із сіл. Лише після цього можливе отримання висновку ОДА та прийняття остаточних рішень про створення ОТГ.

Про це повідомляють у Черкаському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Залиште коментар