Підводні мисливці почистили Дніпро у Черкасах від непотребу (відео)

Підводні мисливці почистили Дніпро у Черкасах від непотребу (відео)

Двадцять мішків зі сміттям та двадцять шин зібрали в ході очищення дна Дніпра представники громадської організації “Об’єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини”. Зі слів організатора заходу Іллі Слободяника, такі заходи проводять, аби привернути увагу громадськості до забруднення водойм.

Проце інформує “Суспільне”.

Підводні мисливці збираються на пляжі біля річкового порту у Черкасах. Тут облаштовують намет та кухню. Свої настанови перед зануренням у воду дає організатор цієї акції Ілля Слободяник: “З-під води подаємо сміття тим, хто на березі. Там, коли ми будемо ближче біля пристані причалу є мотузка така дебела, будете нам її кидать, прив’язувать мішок і нагору підіймать”.

Очищати Дніпро від сміття будуть троє учасників, говорить Ілля Слободяник. Перед зануренням вони одягають костюм для пірнань зимового типу: “Наше оснащення – це костюм для підводного плавання зимового типу, трубка для того, щоб подихати на горі, набрати повітря, без балонів, без нічого ми будемо діставати сміття”.

Черкащанка Тетяна Зіміна з чоловіком прибирають сміття на піску: “Літом тут відпочивають мої діти, моя мама. Впринципі всігда чисто, але коли відступає вода, то десь мусор чи з дороги налітає, чи може лівньовки якісь каналізації непонятно і ми часто приходимо сюда і стараємся допомагати нашій природі”.

До прибирання долучилися і працівники водної поліції, каже командир роти з обслуговування водних об’єктів Юрій Німченко: “Працює водолаз від поліції, від Києва з управління водної поліції на воді та повітряної підтримки. Він спеціально приїхав сюди, щоб допомогти нашим активістам по очисткі дна річки”.

Мішки зі знайденим сміттям підводні мисливці підіймають нагору. Серед знахідок чайники, подушки, пляшки, шини та пластик. Ілля Слободяник розповідає, які неочікувані знахідки бачив за час таких підводних прибирань (а цим він займається 10 років): “Бочку з мастилом і з якимось паливом, що ще витікало з нього, знаходили таку мікрохвильовку, де ще наші бабусі пекли пиріжки, знаходили розбиті хрести з гіпсу якогось чи з чогось такого зроблені”.

Як розповів Ілля Слободяник, мета акції – показати, як люди засмічують водойми: “Випив пляшку пива – кинув. Начебто там десь воно потонуло і нічого немає. Насправді це це не так. Це все лежить, виділяє токсини і століттями може лежати. Тому ця проблема є, і я хочу, щоб ця проблема максимально набула розголосу”.

 

Залиште коментар