Поліція Золотоноші не примушує до виконання громадських робіт засудженого й навіть не шукає його

Золотоніська місцева прокуратура перевірила додержання вимог законодавства при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, працівниками Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області. У ході перевірки встановлено, що посадовими особами Золотоніського відділу поліції не здійснювалися необхідні заходи щодо розшуку засудженої особи задля виконання рішення суду.

Вироком Золотоніського міськрайонного суду від 08.02.2017 жителя Золотоніського району, Черкаської області засуджено до покарання у вигляді 70 годин громадських робіт.

Вказаний вирок надійшов на виконання до Золотоніського МРВ з питань апробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Засуджений на облік не став, з порядком та умовами відбування покарання у вигляді громадських робіт не ознайомився, у зв’язку з чим Золотоніським МРВ з питань пробації проведено першочергові розшукові заходи щодо встановлення місцезнаходження останнього, які результатів не дали. Про це повідомлояють в Золотоніській місцевій прокуратурі.

Зазначене дає підстави вважати, що засуджений ухиляється від відбування кримінального покарання.

Після чого, Золотоніським МРВ з питань пробації до Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області направлено подання щодо оголошення засудженого  у розшук.

Аналогічне подання щодо розшуку іншого засудженого до громадських робіт також направлено до Золотоніського ВП ГУНП області.

Однак, в порушення вимог чинного законодавства у розшук останніх не оголошено, оперативно-розшукових справ не заведено, що унеможливлює виконання вироків та не відповідає завданням кримінального провадження щодо покарання особи в міру своєї вини та сприяє поширенню почуття безкарності та безвідповідальності серед засуджених та спонукає вчиненню останніми нових кримінальних правопорушень.

Зазначені порушення стали наслідком неналежного виконання службових обов’язків працівниками Золотоніського відділу поліції ГУНП області та неналежного відомчого контролю за своїми підлеглими з боку керівництва.

Наказом начальника ГУ НП у Черкаській області винну особу за неналежне виконання своїх посадових обов’язків притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Прочитайте ще:

Залиште коментар