Понад 4 тисячі воїнів АТО вже отримали земельні ділянки на Черкащині

Понад 4 тисячі воїнів АТО вже отримали земельні ділянки на Черкащині

Виконання плану продажу прав оренди землі сільгосппризначення, обстеження геодезичної мережі, реалізація пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою, забезпечення учасників АТО земельними ділянками – ці та інші питання обговорено під час наради Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. У заході, який провела виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, взяли участь керівники структурних підрозділів відомства й представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

 

Актуальним залишається питання якнайшвидшого забезпечення учасників АТО земельними ділянками. На сьогодні до Головного управління Держгеокадастру в області надійшло 9 985 клопотань від атовців, які виявили бажання отримати земельні ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності. Надано 6 379 дозволів на розробку землевпорядної документації на загальну площу 10 733,59 га, з них: 927 дозволів на загальну площу 110,87 га – для ведення індивідуального садівництва, 5 452 дозволи на загальну площу 10 622,72 га – для ведення особистого селянського господарства.

Наразі в області 4 072 особи з числа військовослужбовців, правоохоронців і членів їхніх сімей уже отримали у власність земельні ділянки загальною площею 6 581,51 га.

Для передачі землі у власність учасникам АТО протягом січня – серпня 2017 року знято з аукціонів 16 земельних масивів загальною площею 353,61 га. Також за цей час надано 161 дозвіл на розроблення технічної документації щодо поділу земельних ділянок загальною площею 4 181,06 га: 63 поділи земельних ділянок загальною площею 1 274,82 га здійснюються на замовлення Головного управління й 98 поділів земельних ділянок загальною площею 2 906,23 га – на замовлення фізичних і юридичних осіб (користувачів (орендарів) земельних ділянок).

На підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на території області зарезервовано 272 земельні масиви загальною площею 1 973,46 га, що можуть бути передані у власність учасникам АТО.

Інформація про зарезервовані ділянки розміщена на офіційному сайті Головного управління та постійно оновлюється.

На нараді розглянуто питання стану перевірки наявних відомостей про земельні ділянки. Усього в Черкаській області необхідно проаналізувати 189 756 кадастрових номерів.

Структурні підрозділи обласного Держгеокадастру в районах проаналізували 183 927 кадастрових номерів. За результатами аналізу встановлено, що зареєстровано в Державному реєстрі земель 126 187 земельних ділянок, 59 593 – ще потребують внесення.

Із початку 2017 року Головне управлінням Держгеокадастру у Черкаській області організувало 50 земельних аукціонів із продажу права оренди 146 лотів загальною площею 1585,5 га в Городищенському, Драбівському, Жашківському, Звенигородському, Золотоніському, Кам’янському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Маньківському, Монастирищенському, Чорнобаївському районах. За результатами торгів передано в користування на умовах оренди 89 земельних ділянок  загальною площею 830,5 га.

Стартова ціна продажу права становила 951 тис. грн. У ході проведення торгів орендна плата зросла до 2 млн 533 тис. грн., що становить в середньому 21,38 % від нормативної грошової оцінки (3051 грн/га). Ці кошти йдуть у місцеві бюджети.

Проаналізувавши результати виконання доручень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру й рішень попередніх нарад, на заході визначено завдання землевпорядної служби області на найближчий час.

Про це інформує Прес-служба Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Залиште коментар