Поведінка дітей на цвинтарі обурила працівників заповідника “Чигирин”

Поведінка дітей на цвинтарі обурила працівників заповідника “Чигирин”

Скандал через екскурсію. Батьки школярів з Кропивницького, яких звинуватили у стрибках по надгробках, вимагають покарання за наклеп
сколихнув два регіони через шкільну екскурсію. Черкаські музейники пересварилися із кропивницькими освітянами після того, як діти з Кіровоградщини зупинилися на перепочинок у заповіднику сусідньої області, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Співробітниця Чигиринського заповідника Оксана Мінська поскаржилася в соцмережі на поведінку малечі.

“Учні затяли біганину по цих могилах, скакали по них, випробовували свою силу на хрестах. При цьому батьки та вчителі не зробили їм жодного зауваження”, – повідомила вона.

Публікація за кілька днів набрала півтисячі перепостів в соцмережі. Свій допис жінка проілюструвала фото дітей  біля автобуса, і на адресу малолітніх туристів посипалися прокльони: “Бидло, невиховані г*внюки. Вашим дітям намордники треба одягати!”.

Батьки сфотографованих дітей обурені та пішли в поліцію із заявою про наклеп і розповсюдження світлин школярів без дозволу.

“Ми не розуміємо, чому під постом, де стоять діти біля нашого автобуса, вони виставляють ті факти, які в них може дійсно були при музею, але ж вони до нас ніяк не відносяться. Вони пишуть “накипіло”. Накипіло, але вибачте, чого на нас накипіло?”, – питає кропивничанка Наталя Гришечкіна. Жінки твердять, що нічого з описаного у пості із ними не було: малі туристи сходили в туалет, побігали біля підніжжя церкви і поїхали далі. Мами збираються до суду, а юристи кажуть, що шанси виграти справу в них є. “Не можуть фотографувати людину без її дозволу. Відповідно, і дітей. Чітко прописано: знімати і використовувати подібні фотографії без згоди батьків. Тим більше з постів, котрі були написані, та коментарів, котрі далі пішли – це принижує честь і гідність дітей”, – вважає Діана Дрижакова.

У заповіднику ж наполягають, що школярів не обмовляли, а коментарі, мовляв, вони заслужили своєю поведінкою. “Виховувати треба, товариші! Треба працювати з дітьми”, – вважає заступник керівника заповідника Віктор Лазоренко. Авторка посту екскурсовод Оксана Мінська каже, що діти справді розминали ноги на цвинтарі і селфилися на могилах.

“Стрибали, верещали, віджималися на хрестах. Хлопчик ліг на хрест і на могилу”, – запевняє вона.

Цього жінка не фотографувала. Тепер вона каже, що писала про наболіле і знімкувала громадське місце, а кропивницькі діти потрапили туди випадково.

Залиште коментар