Мобілізація: в Україні оновили критерії для бронювання працівників на підприємствах

В Україні оновили критерії для мобілізації працівників на підприємствах в умовах воєнного стану та мобілізації. Про це повідомили у Міністерстві зі стратегічних галузей промисловості.

У пресслужбі відомства вказали, що йдеться про критерії визначення компаній, робота яких має важливе значення для вітчизняної економіки. Відповідність вимогам є підставою для бронювання військовозобов’язаних чоловіків у воєнний час та період мобілізації.Мінстратегпром лише визначає критерії та відповідність документів, пред’явлених підприємствами. Вимоги та алгоритм дій були оновлені, пише today.ua.

Передбачено два варіанти бронювання до 50% включно та від 50% військовозобов’язаних чоловіків.

Варіант 1 – до 50% військовозобов’язаних працівників включно

Підприємства, які функціонують у галузях промисловості, літакобудівної галузі чи космічної діяльності, повинні відповідати трьом із п’яти критеріїв:

  • перебувати на стадії виконання договору з державним замовником у сфері оборони або є співвиконавцем такого договору;
  • понад 50% від загального обсягу виробництва мають становити товари, послуги та роботи оборонного призначення (за останній звітний період);
  • входити до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних договорів (контрактів);
  • брати участь у реалізації завдань та заходів, передбачених цільовими програмами держави у сфері літакобудівної чи космічної галузі;
  • виробляти товари, надавати послуги або виконувати роботи для підприємств ОПК, які використовують їх для виробництва товарів оборонного призначення.

Варіант 2 – від 50% працевлаштованих чоловіків, незалежно від військово-облікової спеціальності

Йдеться про установи, підприємства та організації, які виробляють товари для військовослужбовців, розробляють, ремонтують та модернізують військову та спеціальну техніку, а також запчастини до неї, виробляють продукти оборонного призначення, зокрема боєприпаси.

Критерії наступні:

  • перебувати на стадії виконання договору з державним замовником у сфері оборони або бути співвиконавцем такого договору;
  • понад 50% від загального обсягу виробництва мають становити товари, послуги та роботи оборонного призначення (за останній звітний період).

Рішення про відповідність підприємств зазначеним критеріям прийматиме робоча група, створена Мінстратегпромом та іншими зацікавленими органами держвлади.

Джерело: today.ua

Залиште коментар