Повітряна скрипалька з’явилася у черкаському небі

Повітряна скрипалька з’явилася у черкаському небі

Те, що можна побачити на висоті семи метрів поблизу Черкаської філармонії, навряд чи когось лишить байдужим.  Тендітна дівчина, яка «грає» на скрипці, сидячи в повітрі на спеціальному дроті між стіною філармонії та спеціально встановленим опорним стовпом, змушує бодай на мить зупинити погляд, аби насолодитись довершеністю роботи майстра. Її автором є відомий столичний скульптор Олександр Лідаговський. 

Заввишки скульптура – близько 1,6 метри, виготовлена повністю з бронзи і важить понад 150 кілограм.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Такий унікальний для Черкас і всієї України витвір сучасного мистецтва став результатом успішної  роботи місцевих компаній ТОВ “Сатурн-Холдинг” і ГК “Укравіт” в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю з міською радою. Вони й ініціювали втілення такого унікального проекту, взявши на себе усі витрати та залучивши одного з кращих скульпторів України.

А сьогодні в рамках міського свята – Дня  вуличної музики відбулось офіційне відкриття цієї дивовижної скульптури з символічною назвою «Висока нота».

Під час урочистостей міський голова  Анатолій Бондаренко подякував   керівництву компаній ТОВ “Сатурн-Холдинг” і ГК “Укравіт” за їх діяльність, наголосивши, що – це приклад соціально орієнтованого бізнесу, який прозоро працює, забезпечуючи людей роботою, гідною заробітною платою, сплачуючи усі податки. А також – реалізує такі цікаві мистецькі проекти, які стануть окрасою міста.

“Ми пишаємось  вашою роботою і я щиро вдячний за таку співпрацю бізнесу і влади. Також висловлюю вдячність голові Черкаської обласної державної адміністрації Юрію Ткаченку  за підтримку у реалізації сучасних  ініціатив, які відкривають шлях у майбутнє для міста та Черкащини загалом”, – наголосив Анатолій Бондаренко.

Акціонер «Сатурн-Холдинг» Олександр Громико розповів, що ідею цієї скульптури запозичив під час подорожі до Польщі. Тоді привернула увагу саме її незвичне розміщення – у повітрі. Тому, по поверненню додому, вирішив втілити щось подібне й у нашому місті. Адже Черкаси та його жителі гідні мати найкраще.

“Вдячний за підтримку власнику ГК «Укравіт» Віталію Ільченку і керівництву Черкас, за сприяння яких нам вдалось реалізувати цей проект. Відзначу, що наша компанія розвивається, набирає обертів і цього року ми плануємо відкрити новий завод у Черкасах. Це – додатково триста  робочих місць. На Черкащині вже  працюють наші потужності. Приміром, у Каневі діє завод, де  збирається дрібна побутова техніка. Мушу сказати, що вітчизняні товари з лейблом «Зроблено в Україні» потроху виходять на світовий ринок і складають гідну конкуренцію виробам з Китаю чи Туреччини. Оскільки Україна – це європейська країна, – зауважив Олександр Володимирович.

Впевнений у  подальних перспективах для України та Черкас, зокрема, і Віталій Ільченко, наголосивши, що нашій державі та ГК «Укравіт», є куди рухатись і розвиватись:

“Ми прагнемо до лідерства, лишаючись українцями, живучи і працюючи у цій країні для свого народу. Приміром, наступного місяця ми плануємо відкрити в Черкасах науково-дослідний інститут, який зосередить в собі провідні технології та розробки. У планах компанії – експорт нашої продукції в інші країни світу. Скульптура «Висока нота» якнайкраще ілюструє  поєднання творчості та професіоналізму. Назва досить символічна: чим би ти не займався, потрібно завжди прагнути досягти найкращих результатів – взяти високу ноту. ГК «Укравіт» бажає черкащанам пишатися своїм містом, його мальовничістю та прекрасними людьми. А також цілеспрямовано йти до здійснення своїх мрій”.

Сам автор цієї унікальної роботи  задоволений результатом. Каже, що йому подобаються втілювати  такі нестандартні проекти.

“Це певного роду постмодернізм – посадити дівчину, яка «грає» на скрипці  на канат, який завис у повітрі. Тим паче, я раніше стрибав з парашутом, і мені подобається переносити таку легкість та невимушеність у свої роботи.  «Висока нота» допомагає усім нам відірвати очі від асфальту і поглянути вгору, аби хоч на мить подумки відірватись від життєвих справ та замислитись про щось високе і прекрасне”, – зауважив митець.

Водночас запевняє, що його скульптура абсолютно надійна з погляду безпеки. Оскільки був розроблений спеціальний проект, який пройшов усі належні перевірки. Аби ж фігура не переверталась, центр тяжіння розміщено внизу.

Крім цього, при виготовленні та монтуванні  скульптури використано свої секрети, які забезпечують її міцність та безпечність.

Залиште коментар