Презентація “BusWay” переросла в суперечку

Презентація “BusWay” переросла в суперечку

Сьогодні у стінах мерії відбулася презентація програми для відслідковування міського транспорту “BusWay”. Її створили двоє студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Юрій Шинкаренко та Андрій Проценко. Як розповіли розробники, над системою вони працювали близько півроку. На сьогодні систему вже встигли апробувати на трьох тролейбусах. “BusWay” дозволяє відслідковувати рух транспорту, а також порушення, які допускають водії під час руху. Зокрема, йдеться про перевищення швидкості, відхилення від маршруту, рух не по графіку тощо, пише  infomist.ck.ua
За словами студентів, “BusWay” уже зараз готовий до впровадження у всьому міському транспорті. Для цього потрібно лише закупити комплект планшетів і GPS-навігаторів, яке, зі слів розробників, виготовлено в Україні. Саму систему студенти готові віддати місту безкоштовно.

Під час представлення програми виникла дискусія між представниками департаменту житлово-комунального комплексу та черкаським ІТ-шником, автором програми “MapaMagic” Віктором Євпаком. Так, останній запідозрив, що насправді “BusWay” створили не студенти, а їхні конкуренти. Владу ж він звинуватив у небажанні співпрацювати з ним і намаганням знайти альтернативну компанію. Крім того, як повідомив пізніше Віктор Євпак, уже за кілька хвилин після презентації сайт-розробка студентів перестав працювати. Самі розробники говорять, що закрили його в цілях безпеки через нібито втручання у систему самого Євпака.
Заступник міського голови Руслан Сотуленко запевняв, що міська влада готова співпрацювати з усіма компаніями, які хочуть надавати подібні послуги місту. Він також заявив, що мерія оголосить конкурс, аби визначити переможця, що надаватиме місту програму для відслідковування транспорту.
“На сьогодні більше п’яти компаній хочуть надавати такі послуги. І ми готові дати всім можливість взяти участь у конкурсі”, – сказав Сотуленко.

Прочитайте ще:

Залиште коментар