Про феноменальні здібності козаків-характерників розповіли у Кам’янському заповіднику

Про феноменальні здібності козаків-характерників розповіли у Кам’янському заповіднику

До Дня Українського козацтва в історико-культурному заповіднику традиційно відбуваються різні навчально-освітні дійства. Цього разу звитягу наших славетних лицарів згадували під час проведення тематичних занять “Воїни-чаклуни”, присвячені козакам-характерникам. Заходи з означеної теми у літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського відвідали учні 4-х класів ЗОШ № 1 та 6-го і 7-го класів ЗОШ № 2. Автор і ведучий – О.Мушта, повідомляють у департаменті кульутри та взаємозвязків згромадськістю Черкаської ОДА.
Діти прослухали цікаві відомості про історію появи характерників в Україні, зрозуміли хронологію їх еволюції від навчання до відходу у вічність, дізнались природу феноменальних бойових і магічних здібностей цих воїнів, почули імена найвідоміших характерників-ватажків та ін. Вважається, що характерниками були Іван Підкова, Іван Золотаренко, Максим Кривоніс, Дмитро Вишневецький, Петро Калнишевський і, звичайно, найвідоміший – кошовий отаман Іван Сірко.
Різні цікаві відеосюжети доповнювали розповідь ведучого, показуючи незвичні вміння козаків, їх гарт і характер, розкривали суть Козацького Спасу – бойового мистецтва характерників, яким вони володіли досконало. Це мистецтво, до речі, дійшло до нас у вигляді бойових танців – гопака, козачка, метелиці та ін. І приємно, що такі гуртки українського військового мистецтва зараз активно відроджуються.
Знання характерників передаються з покоління в покоління й донині. І зараз наші оборонці Сходу України активно використовують набуті століттями вміння в протистоянні з агресивним московським окупантом.

Залиште коментар