Професії, які знаходяться на межі зникнення

Професії, які знаходяться на межі зникнення

Науково-технічний прогрес вплинув абсолютно на всі сфери життя. Ринок праці – його, можливо, не найперша, але доволі очікувана мішень. Одним з найпотужніших явищ, що виросло на ґрунті інформаційної революції, є автоматизація. Технічний прогрес з кожним днем стає все більш спроможним позбавити людину необхідності виконувати ту чи іншу роботу власноруч. Разом з цією можливістю зростає перелік професій, а з ним і кількість фахівців, які більше не потрібні сучасному ринку праці.

Яких фахівців припиняють шукати роботодавці Черкас?

Спроба знайти в Черкасах роботу, яка була б найменш затребуваною, привела нас до таких сфер професійної діяльності, як страхування, телекомунікація та зв’язок, сільське господарство, логістика та освіта. Аналізуючи мізерну кількість вакансій, що відкриті по кожному з цих напрямів, робимо висновок, що черкаський ринок праці або ж переповнений такими фахівцями, або ж втрачає потребу в них унаслідок інформаційної революції.

На сьогодні в Черкасах відкрито більше 1500 вакансій. Найменша кількість пропозицій спостерігається у страховій сфері. В регіоні дуже мало фірм, які працюють в цьому напрямку, отже й менеджери відповідного штибу в Черкасах не вітаються. Така ж ситуація з телекомунікаціями. Диспетчери в службу таксі, оператори call-центрів – подібні робочі місця у місті є, але їх кількість (10), що дорівнює 0,6% від загального числа відкритих пропозицій, говорить сама за себе.

Відсутність перспектив розвитку сільськогосподарського бізнесу, що обумовлена територіально, відповідно не дає й місцевим аграріям можливості бути корисними. З 8 пропозиції, лише у 4 йде мова про роботу в місті, інші вакансії відкриті для тих, хто готовий працювати за кордоном. Ще одна зникаюча професія – листоноша або ж кур’єр. З тих таки півтора тисяч вакансій, всього 11 відкриті для представників цих професій.

А що натомість

Попри те, що ситуація на черкаському ринку праці здається невтішною для більшості звичних для нас професій, вихід є. Аналіз відкритих ваканcій в Черкасах демонструє наявність значної кількості інших пропозицій щодо роботи, яка навіть не потребує серйозної перекваліфікації. Страхувальник може спробувати себе у якості спеціаліста з продажу банківських продуктів, а диспетчер з великим досвідом спілкування, хорошою дикцією може претендувати, наприклад, на посаду спеціаліста по обслуговуванню клієнтів.

Окрім того, можна знайти багато пропозицій на кшталт «Адміністратора інтернет-магазину», або ж менеджера по розвитку того ж таки онлайн-ресурсу. До речі, професія листоноші перебуває на межі зникнення саме через те, що всі паперові справи поступово стають електронними і швидше та надійніше подорожують мережею. Тож, варто придивитися до професій, які пов’язані з ІТ – це може стати маленькою соломинкою, або ж надійним підґрунтям на шляху до отримання високооплачуваного, затребуваного робочого місця.

Рекомендуємо ознайомитися з більш повним переліком професій, які знаходяться на межі зникнення по всій країні. Шукати роботу в Черкасах, як і в будь-якому іншому місті, регіоні варто з урахуванням потреб сучасного ринку. Попереджений – значить озброєний, тож цікавтеся модерновими тенденціями розвитку економіки та тим, як йдуть справи на сучасному ринку праці, і вас ніколи не наздожене безвихідь.

Про це інформує ВиЧЕрпно.

Прочитайте ще:

Залиште коментар