Прокуратура у суді довела незаконність оренди ставка вартістю 1,8 млн грн

Прокуратура у суді довела незаконність оренди ставка вартістю 1,8 млн грн

Як повідомлялося раніше, у судовому порядку за позовом прокуратури області визнано недійсними рішення сільської ради та договір оренди земельної ділянки водного фонду під гідротехнічною спорудою в Корсунь-Шевченківському районі площею 5 га, вартістю 1,8 млн. грн., наданої в оренду на 25 років фізичній особі-підприємцю з грубими порушеннями вимог земельного законодавства. Прокуратурою встановлено, що під час надання землі, на якій розташований ставок та гідротехнічні споруди, не дотримано конкурентних засад, встановлених для передачі в оренду комунального майна, чим порушено інтереси держави та територіальної громади.

Щоб відстояти інтереси держави, органам прокуратури знадобилося майже 2 роки, оскільки судові рішення, прийняті у справі з 2015 року не на користь відповідача, оскаржувались ним до судів вищого рівня. До правової позиції прокуратури у січні поточного року дослухався Вищий господарський суд України, залишивши в силі за касаційною скаргою прокурора рішення господарського суду Черкаської області про задоволення позову про визнання недійсними рішень та правочинів щодо незаконно наданої в оренду земельної ділянки.

Таким чином, Верховним Судом України  в квітні 2017 року відповідачу відмовлено в перегляді справи.

Наразі, довівши в судовому порядку факт незаконного отримання земельної ділянки, прокуратура звернулася до суду з позовом про її повернення до комунальної власності Квітчанської сільської ради.

За повідомленням прес-служби прокуратури Черкаської області.

Залиште коментар