«Пишаюся українською нацією, яка в Революцію Гідності мужньо протидіяла репресіям», – Анатолій Бондаренко

«Пишаюся українською нацією, яка в Революцію Гідності мужньо протидіяла репресіям», – Анатолій Бондаренко

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас

Події листопада 2013 – лютого 2014 року це один із найбільш загострених періодів в часі доленосних подій, що визначають майбутнє всієї української нації і держави. В такий час на кожного громадянина покладається велика відповідальність: як за вибір, так і за його відсутність. Коли ллється кров, коли кидають за ґрати, коли вбивають – неможливо лишатись осторонь. Той, хто закриває очі на очевидне зло – тим самим його підтримує. А тому я понад усе пишаюсь українською нацією, нашим свідомим громадянським суспільством, що в часі Революції Гідності прямо дивилось в обличчя внутрішнього ворога, не боялось називати репресії і свавілля своїми іменами, та мужньо їм протидіяти.

Шість років тому одне з найсильніших протистоянь в новітній українській історії розпочалось з мирного протесту. Люди вийшли на вулиці столиці на захист європейського вибору, але після жорстокого розгону, побиттів і катувань, вони гнівно постали вже не просто за національні інтереси, а за свої громадянські права, за власну гідність і свободу.

Тієї зими на Київському Майдані загинула Небесна Сотня, а народилась ціла оновлена, вільна духом українська нація. В тому і полягає найвищий сенс їх жертовної смерті, що це дало всім нам нове життя – життя свідоме, небайдуже, гідне і вільне. Омиті кров’ю барикади стали міцним муром навколо нашої свободи. Ми з вами дізнались яку могутню силу являє собою громадянська солідарність, та на що здатне міцне об’єднання однодумців. Потрібно пам’ятати, що ця сила завжди в наших руках – це сильна зброя без строку давності.

Гідність – це непорушне право кожної людини від її народження. Посягання на неї, це загроза підвалинам існування цивілізованого суспільства. В світі без гідності жити неможливо, а тому захист власної гідності – це захист умов існування, придатних для життя.

Свобода – це велика відповідальність: перед тими, хто для нас її виборов, і перед тими, для кого ми зобов’язані її зберегти і передати. Ніколи не забувайте, як легко її втратити, і як важко відстояти.

Щодня пам’ятайте, що мало просто жити в державі, народ якої здатен на шляхетний і жертовний чин в ім’я вищих цінностей, потрібно бути гідним цього – твердо відстоювати те, що здобули.

 

Залиште коментар