Реформування сімейної медицини відбувається в Черкасах

Реформування сімейної медицини відбувається в Черкасах

У Черкасах нині працюють п’ять центрів сімейної медицини. Для цих закладів передбачено 136 ставок сімейних лікарів та 53 – педіатрів. Вже із 1 квітня черкасці зможуть укласти договір із обраними фахівцями.

Про це у коментарі виданню “ІнфоМІСТ” повідомив директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник.

– Зі 136 передбачених ставок сімейних лікарів нині вже всі зайняті. Також у нас 53 ставки педіатрів, і вони теж розробляються фізичними-особами, лікарями педіатричного профілю. Звичайно, кількість посад і кількість фізичних осіб не збігається. Так, наприклад, при 136 посадах працює 105 сімейних лікарів, з 53 педіатрів на дільницях працює близько 40 фахівців. Хтось бере 0,5 ставки, дехто максимум 1,5 , адже на більше не вистачить ані сил, ані часу в добі, – коментує Олег Стадник.

Вже із 1 квітня у Черкасах, як і загалом в державі, стартує процес підписання договорів із сімейними лікарями. За словами головного медика міста, це дуже проста процедура. Договір складається в електронному форматі, потім його надсилають на затвердження до Національної служби здоров’я України.

– Укласти договір із сімейним лікарем дуже просто. Для цього необхідно прийти до обраного лікаря, мати паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ви є опікунами неповнолітніх дітей, то і свідоцтво про їхнє народження. Ваші дані вносять у договір, потім інформацію про себе додає у документ лікар, наступний етап – заповнення відповідних даних керівником закладу. Якщо ж йдеться про приватного лікаря, то йому, окрім зазначеного, необхідно отримати електронний ключ у Єдиній медичній інформаційній системі України, – зазначає директор профільного департаменту.

Реформа медичної системи, на думку медика, сприятиме покращенню якості надання медичних послуг і відповідальності як з боку лікаря, так і пацієнта.

– Пацієнт завжди може змінити лікаря і обмежень немає. Також спрацьовує принцип фінансової зацікавленості, адже лікар має докласти зусиль, щоб пацієнт залишився із ним. За кожного пацієнта будуть надходити  кошти для забезпечення фонду оплати роботи лікаря. І йому необхідно набрати 2 тисячі осіб та утримати їх, щоб забезпечити стабільний дохід для планування своєї діяльності, – говорить Стадник. Вибір сімейного лікаря – це індивідуальна справа. Інформацію про всіх сімейних лікарів можна знайти на сайті Черкаської міської ради у розділі “Знайомимось із сімейними лікарями”.

Також список лікарів опубліковано на ресурсах Центрів сімейної медицини. Конкретних рекомендацій, як обрати лікаря, головний медик Черкас не дає.

– У кожної людини є власні критерії оцінки. Комусь подобається робота лікаря, який тривалий час із спілкується із пацієнтом, ретельно обстежує. Але це може не подобатися тим, хто у цей час сидить до нього в черзі. Іншим навпаки імпонує швидкість та динаміка обслуговування, тому вони оберуть лікаря, який працює ритмічно. І це настільки відносно, бо рівноцінні лікарі одного профілю можуть за різними критеріями імпонувати різним пацієнтам, – наголошує директор департаменту.

Залиште коментар