Рекордний герб сплели в Умані на День незалежності

Рекордний герб сплели в Умані на День незалежності

24 серпня в Умані містяни разом із майстринями виготовили найбільший герб України «Героям Слава», сплетений атласними стрічками на сітці. Його площа – 48 м2 .

Про це інформує “Громадське. Умань”.

Ідея створення найбільшого герба України виникла в організаторів ШіДі РіДі Fest. Для них встановлення рекордів уже стало гарною традицією.

На минулому фестивалі ми сплели на ткацькому станку «Пояс єднання України» найбільший в країні, – розповідає майстриня Владислава Швець. – Цього року вирішили сплести герб. Адже це символ єдності українців. Нашої сили.

До створення герба майстрині готувалися заздалегідь. За декілька днів до фестивалю вони підготували близько 1000 м атласних синіх та жовтих стрічок, сітку розміром 6 м х 8 м та розпочали перші етапи виготовлення.

Фінансовим партнером рекорду виступила фабрика «Світ меблів – Україна»

Символічно, що саме в День Незалежності ми разом із уманцями встановили такий патріотичний рекорд. Ми, як найбільше підприємство міста і одна з найбільших фабрик в Україні, підтримуємо розвиток національної свідомості українців. Вважаємо, що саме підприємці повинні розвивати нашу країну, допомагати організовувати свята та допомагати молоді, – говорить директорка з маркетингу фабрики «Світ меблів – Україна» Лілія Нижник.

Подібні рекорди, коли плели державні символи на сітці, вже фіксувалися. Проте саме герб України, вишитий атласними стрічками, розміром 48 м2 було виготовлено вперше. Його віднесли до категорії мистецтва.

Сьогодні по всій Україні відбувається встановлення рекордів. Лише в моїй категорії їх було встановлено 5, – ділиться з нами експерт Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова. – Приємно, що ми сьогодні зафіксували герб не просто як велику роботу, а як креативно-мистецьку.

Приєднатися до виготовлення герба могли всі бажаючі. Серед них були і дорослі, і діти.

Із початком війни герб України для мене набрав особливого значення. Це тепер не просто символ, а наша ідентифікація. За ці жовто-блакитні кольори пролилася не одна крапля крові. Тому плету я зараз герб із особливими почуттями, – ділиться з нами Олександр Марченко.

Я взагалі вишивати не люблю. Але сьогодні мені цей процес сподобався. Мабуть, тому що герб вийшов такий великий, – додає 11-річна Ангеліна Борова.

Залиште коментар